Avaleht
PIDU TOIMUB KÖÖGIS!

PIDU TOIMUB KÖÖGIS!

Steve'n'Seagulls (FIN), Bombillaz (EST), plaate keerutavad näitlejad suvelavastusest “köök/keittiö”

Kohe on teatrirahva jaoks algamas töökas suvelavastuste hooaeg. Etendused oma maja katuse all on lõppenud ja ees rahvuvahelise koosseisuga suvelavastuse väljatoomine Võsu rannamändide rahutus rüpes. On viimane aeg pidada üks korralik köögipidu kodulinnas ja seejärel pageda mere äärde. Et kõik külalised ikka korralikult ära mahuks ja ruumikitsikuse üle ei nuriseks, ehitatakse Rakvere Teatri sisehoovi üheks nädalavahetuseks üks maailmatuma suur vabaõhuköök koos auravate pliitide, jahutavate külmkappide, pehmete nurgadiivanite ja heast-paremast lookas laudadega. Selle köögi teeb eriliseks veel asjaolu, et pidulistele ulatavad lauluks-tantsuks abikäe Soome hullumeelsed pubi-põrkajad ansamblist STEVE'N'SEAGULLS, Eesti reggae-päikese maaletoojad ansamblist BOMBILLAZ ja oma dj-oskusi demonstreerivad Eesti-Soome näitlejad trupist “KÖÖK/KEITTIÖ”!

LIVE: STEVE'N'SEAGULLS (Soome)

Esmakordselt saabub Eestisse hullumeelne pubi-põrkajate laulu-orkester Soomest! Meile kõigile tuttavatest ja armsatest ning maailmamuusika kullafondi edetabelites läbi aegade valitsenud hittidest on nad välja töötanud ainult neile omased peoversioonid, kus helgib mandoliin, ohkab akordion ja keerleb kolt. Üks on kindel – tantsuplatsil on üsna pea kõigil käelabad mändide poole ja heinamüts humiseb. AC/DC, Britney Spears, Lady Gaga, Sabrina, Michael Jackson ... mitte miski pole neile püha. Humppat saab ja mitte vähe!

http://stevenseagulls.com/

LIVE: BOMBILLAZ (Eesti)

Bombillaze muusika on vürtsikas segu reggaest, bhangrast ja afropopist, millele lisab omalt poolt värvi eestlaslikult põhjamaine ja seetõttu eriti tuline temperament. Tuhanded fännid hüüavad ansamblit hellitlevalt ka Sunshine-bändiks. Bombillaze pealtnäha lihtne sõnum – avastada endas ja kogu ümbritsevas maailmas just seda, mis elamise nauditavaks teeb – võib tihti viidata ka karmile sisemisele võitlusele kõige vastu, mis meie heaolu lämmatama kipub.

Bombillaze koosseisu kuuluvad: Silver Sepp (laul, mandoliin, klarnet, darbuka), Kill Kaare alias Kill Baba (laul, tasha, darbuka), Tõnis Leemets (kitarr), Tanel Liiberg (basskitarr), Arno Kalbus alias Ornu Maharaj (trummid, tablad) ja Kristjan Jõemägi (perkussioon).

https://soundcloud.com/bombillaz

DJ'd näitetrupist “KÖÖK/KEITTIÖ” (Eesti-Soome)

Anneli Rahkema, Peeter Rästas ja Velvo Väli Rakvere Teatrist, lisaks Antti Mankonen (Teatteri Telakka, Tampere), Hannu Salminen (Teatteri Vanha Juko, Lahti) ja lavastaja Andres Noormets (Pärnu Endla).

http://www.rakvereteater.ee/teater/lavastus/kookkeittio/

PILET 5 €

ÖÖJOOKSU AMETLIK AFTERPARTY! RAKVERE ÖÖJOOKSUL OSALEJATELE 2.50 €

Rohkem infot Facebookis 

Meediagalerii