Avaleht

Nädalalõpp Rakveres

Uus hooaeg on juba hoo sisse saanud ning Rakvere Teater jõuab kõikjale üle Eesti. Kuid millal jõuad sina Rakverre? Tuled sa pealinnast või ülikoolilinnast, maakülast või eladki juba Rakveres - siin on meie soovitused, et saaksid teatrilamusi laiendada ja Virumaal muud temaatilist tegevust leida.

K, 20. sept ning N, 21. sept "Gravitatsioon" väikses saalis.
Need etendused on neile, kes ei jaksa seda õiget nädalalõppu ära oodata ning juba kesknädalal meelt lahutama kipuvad. Ja seda võimalust meie särtsakad vanurid pakuvad (jutt käib muidugi tegelastest, kelleks on vanadekodu elanikud). Nagu kirjutab Danzumees oma blogis: "Ja ohhh kui lahe see oli! Pidevalt üks naerupurse teise otsa ja selline lustlik lugu, mida ka tegijad selgelt nähtavalt teha lustivad."

"Gravitatsiooni" sündmused käivitab meteoriit, mis läbi katuse vanadekodusse sajab. Kui sa tahad aga ise raskujõude käes keerutada, siis sea sammud Rakvere Bowlingusse. Siis on õhtul hoopis teine tunne vaadata taevase kuuli vinte vanadekodu seinte vahel. 

R, 22. septembril "Küllus" suures saalis ja "See kõik on tema" väikses saalis

Käes on sügis ning loodus pakub oma ande. Kuuldavasti tulevad inimesed metsadest priskete seenekorvidega. Kuuldavasti on õunadki külma suve kohmetusest üle saanud ja hakkavad alla sadama. Käes on külluse aeg. Oletatavasti jõuab osa sellest kraamist ka Rakvere kesklinna avaturule või Centrumi siseturule. Veel parem ja tervislikum on võtta aeg ja Lahemaa metsadesse seenejahile minna. Siis vaatate õhtul "Küllust" hoopis teise pilguga. Ülle Lichtfeldti seenehoidised on ometi üle ilma kuulsad. PS "Külluse" lavastajast Filipp Losist on vahepeal saanud Vene Teatri kunstiline juht. Soovime küllust temalegi.

Väikses saalis etenduv "See kõik on tema" jutustab ema ja poja loo, lahkumise ja kokkusaamise loo. Pole midagi kurvemat kui inimesed, kes üksteisega ei suhtle ja paraku on seda juhtunud nii mõnegagi meist. See lavastus ei paku kergeid lahendusi ega laginal naervat ajaviidet. Kuid ometi on see läinud inimestele korda, on tekitanud hinges helgeid tundeid ning pannud tundma tänu, et lähedased on nende jaoks olemas. Ning isegi kui lähedasi mingil põhjusel pole, võib etendust vaadates tunda, et sa pole maailmas siiski üksi.

L, 23. septembril "Ausammas" suures saalis

Lavastaja Filipp Los tuleb Venemaalt ning ka selle lavastuse tegevus toimub Venemaal. Kuid see pole üldse oluline, sest tegevus võiks toimuda kus iganes. "Ausammas" on komöödia, millel on suur inimlik iva. Väikse inimese suuruse ja suure inimese väiksuse üle mõeldes soovitame päeval üles otsida Rakvere monumendid. Neid on kokku... 53. Õhtul saate suures saalis naerda 54. ausamba üle. Kui leiate linna peal mõne uue väiksema või suurema ausamba, andke meile sellest teada teatri kassa telefonil 32 95 444. 

L, 23. septembril kell 22 "Linda Kanter Quartett" Jazzukohvikus
Pika ja elamusliku päeva lõpetavad džass, funk, soul, fusion - need pole eksootilised lillenimed, vaid helikeeled, mida Linda Kanter ja tema bänd trummidelt, bassilt, klahvpillilt ning häälepaeltelt välja võluvad. Kuula.

Teatrikino pakub samal ajal põnevikke, komöödiaid, draamasid, ulmet, animafilme. Linastuvad "Džungliässad", "Imelaps", "Logani õnn", "Seitsme õe saladus", "Nukatuka metsarahvas", "Victoria ja Abdul""Kingsman: kuldne ring".

Teatrikohvikus on üleval Teatrikino ja proovisaali hoone välisruumi kunstikonkursile saadetud tööd. Teatrigaleriis on üleval Marko Toomasti isikunäitus "Obscurus sanctus" ning Pärnu kunstisuve näitus "3 ainus".

Meie koostööpartnerid pakuvad soodsa majutusega teatripakette.

Sportlikke tegevusi linnas pakuvad Rakvere Spordikeskus, Aqva vee- ja saunakeskus, Rakvere uus Reketlonihall (sealt leiab ka jõusaali). Väljaspool Rakveret leiab näiteks Vinni Spordikompleksi (ujula, saun ja jõusaal) või Kadrina spordikeskuse (ujula, saun, jõusaal). Tõsistel huvilistel tasub pühapäeviti minna Kadrina sauna, kus tegutseb aktiivne klubi.

Rakvere Teatrikohvik on avatud terve pika päeva ja pakub nii sooja lõunat kui kohvi-kooki tasuta wifi ja ajalehtedega. Mujalt linnast leiab trahtereid, pubisid, peeneid kohvikuid, legendaarseid hamburgerikohti, lihtsaid eesti lõunasöögipaiku, idamaist, balkani ja jaapani kööki.

Rakvere linnas saab loodust nautida Palermo terviseradadelRakvere tammikus või mitmetes linnaparkides. Tule vaata, kuidas sügis ligi hiilib!

Detail Kalev Vaski fotost.

Kaugemale jääb Lahemaa rahvuspark mitmete loodusradade ja mereäärega, Altja ajalooline kaluriküla, Käsmu kaptenite küla ja meremuuseumSagadi, Palmse ja Vihula mõisad, milles mitmes leiab ka muuseumi; järvede sügisilu pakuvad Neeruti matkarajad. Erinevaid matkamise ja looduses puhkamise võimalusi Lääne-Virumaal leiad siin.

Teised Lääne-Virumaa kultuurisündmused leiad siit.