Avaleht
Mutantants ehk Tuhat tantsu, mida tantsida enne kui sured
CABARET RHIZOME

Mutantants ehk Tuhat tantsu, mida tantsida enne kui sured

RT ESITLEB

 

RT ESITLEB: CABARET RHIZOME “Mutantants ehk Tuhat tantsu, mida tantsida enne kui sured”

Idee autorid: Johannes Veski ja Päär Pärenson

Lavastaja ja muusika autor: Johannes Veski

Koreograafia: Päär Pärenson

Tantsijad: Anatoli Tafitšuk, Päär Pärenson, Joonas Parve, Ajjar Ausma

Videokunstnik: Emer Värk

“Mutantants” seob tuhande erineva tantsu elemendid kokku üheks pikaks katkematuks seadeks. See on tantsude mutant, koreograafiline risoom, liikumispleksus ja kineetilise eneseväljenduse entsüklopeedia.

“Mutantantsu” puhul on tegu tantsuantropoloogilise uuringuga – seades erinevate tantsude elemente kronoloogilistesse ja pärimuslikesse hierarhiatesse, võime me näha erinevate polkaversioonide arengut ja teekonda Kesk-Euroopa seltskonnatantsust chicago polkani või täheldada eriskummalisi sarnasusi kaasaegse klubimuusika taktis õõtsuvate rahvamasside ja end transini tantsivate pärismaalaste vahel. See on tantsude teekond lõkete ja rituaalide juurest uhketesse ballisaalidesse ning sealt edasi mudastele muusikafestivalide platsidele, kus sajad tuhanded inimesed samal ajal ja samas rütmis end samade põhimõtete ja stiimulite toel tühjaks tantsivad.

Laval polka, samba, sületants, mosh, saltarello, tango, eksootilised rahvatantsud, dutty wine, labajalg, kepitants, klassikaline ja modernne ballett, paraadtants, sõjatants, charleston, akrobaatilise tantsud, kaerajaan, macarena, reilender, kankaan, cucaracha, karutants, rumba, flamenco, syrtaki, jive, teknotants, riverdance, tibutants, erootilsied tantsud, Michael Jacksoni kuulsaks tantsitud moonwalk, robottants, jenka ja paljud teised.

CABARET RHIZOME'i asutasid 2009. aasta suvel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias õppinud näitlejad ja koreograafid Johannes Veski, Anatoli Tafitšuk, Ajjar Ausma, Joonas Parve ja Päär Pärenson. Esimestel aastatel keskendus Cabaret Rhizome'i trupp peamiselt sõnatutele lavastustele, inspiratsiooniks dadaism, sürrealism ja absurd segatuna lapsemeelsuse ja naiivsusega. Vaikusest sai algselt Rhizome'i loomingu selgeim tunnusjoon. Tänase seisuga endale esteetilisi piiranguid ega nõudeid ei seata - lähtutakse oma vahetutest huvidest ning otsingud puudutavad kõike, mis lubab sotsiaalset või spirituaalset edasiliikumist.

RAKVERE TEATER ESITLEB on põhjalikult ettevalmistatud projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme ...

Pilet 3 € / 5 €

Info Facebookis
www.facebook.com/events/738084036210663

 

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL, Cabaret Rhizome

Kestus: 90’

www.cabaretrhizome.ee

www.saal.ee

www.rakvereteater.ee

Meediagalerii