Avaleht
RT ESITLEB: Sõltumatu Tantsu Ühendus. Premiere 2014
Mari-Liis Eskusson + Üüve-Lydia Toompere

RT ESITLEB: Sõltumatu Tantsu Ühendus. Premiere 2014

"vägisi" + “yes / no Truth”

 

RT ESITLEB: Sõltumatu Tantsu Ühendus. Premiere 2014

Premiere on Sõltumatu Tantsu Ühenduse sari uutele koreograafidele. STÜ annab igal aastal võimaluse kahele tantsukunstnikule, kes soovivad välja tuua oma esimese tantsulavastuse. Selles sarjas saavad koreograafid end tutvustada ning luua pinnase edasiseks kunstnikutööks.

vägisi

Mari-Liis Eskusson

Lõpetasin 2013. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti erialal. Mõjutusi olen saanud nii välismaa kui ka Eesti koreograafidelt (Nacera Belaza, Bruno Caverna, Karl Saks, Triin Reeman). Koostööd olen teinud maalikunstniku Rait Rosina ja koreograafi Anu Vasega performance-sarjas „Põika!“. Minu esteetilised valikud on kantud lavastuse eesmärgist ja aeg-ajalt kujundab valitud esteetika ka eesmärki. Oluline on kujundi tekkimine ja selle vaimsus – nende tingimuste täitmisel muutub kunst minu jaoks kõnekaks ja seda püüan leida ka oma loomingus.

Selles lavastuses on tantsijate jõud suunatud teineteise poole. Vastandus saab aga läbipekstud.

Lavastus: Mari-Liis Eskusson

Esitus: Arolin Raudva ja Raho Aadla

Helikujundus: Iisak Sulev Andreller

Valguskujundus: Villu Konrad

Dramaturgiline tugi: Ingrid Kääramees

Kestus: 30‘
Produtsent: Sõltumatu Tantsu Ühendus
Toetajad: Okasroosikese Loss, Eesti Kultuurkapital, Folger Art, Canon. Cramo

Esietendus:11. veebruaril 2014 Kanuti Gildi SAALis Tallinnas

yes / no Truth

Üüve-Lydia Toompere

Lydia on noor etenduskunstnik, kes väärtustab oma loomingus suhtlemise variatsioone. Kord romantiline, kord nukker, aga mitte kunagi tühi. Tema lavaruumi väljundites kohtub teater eelkõige inimeste omavaheliste suhetega ning tantsule omase põhjendatud liikumise ja eneseväljendusega. Nii saavadki v?imalikuks variatsioonide mängud ja rännakud.

Mind huvitab, kuidas transformeeruvad meie mõtted ja kas iga hetk on unikaalne ja kordumatu. Miski ei saa olla enam seesama, mis ta oli sekund tagasi ja enne silmapilku. Kas meil on vaja kõigele järele mõtelda? Inimene niikuinii ei õpi oma vigadest ja me kordame ennast koguaeg, mitte küll täpselt samamoodi, aga sarnaselt. Ja sellega koos nihkub ka tõde, olles mitte kunagi absoluut.

Autor: Üüve-Lydia Toompere

Laval: Harriet Toompere

Helikujundus: Ando Naulainen

Valguskujundus: Villu Konrad

Video ja visuaal: Siim Tõniste and Ando Naulainen

Kestus: 30

Produtsent: Sõltumatu Tantsu Ühendus

Toetajad: Okasroosikese Loss, Eesti Kultuurkapital, Folger Art, Canon, Eesti Draamateater, Teater NO99, Eesti Tantsuagentuuri Tantsukool

Esietendus: 11. veebruaril 2014 Kanuti Gildi SAALis Tallinnas

 

Info Facebookis www.facebook.com/events/744282895611368

Pilet 3 € / 5 € 

RAKVERE TEATER ESITLEB on põhjalikult ettevalmistatud projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme ...

Meediagalerii

Pildid