Avaleht
Üks pealuu Connemaras
Martin McDonagh

Üks pealuu Connemaras


Lavastaja Üllar Saaremäe
Kunstnik Kristi Leppik
Tõlkija Külli Seppa
Osades Ines Aru, Hannes Kaljujärv (Vanemuine), Velvo Väli, Imre Õunapuu 

Esietendus 13. juunil 2014 Lääne-Virumaal Uuskülas Tooma talus

Igal sügisel teeb väikse Iiri küla hauakaevaja Mick Dowd kohalikul surnuaial kummalist tööd. Ta peab vanad hauad lahti kaevama ning lahkunute luud kokku korjama, et uutele haudadele ruumi teha. Kui järg jõuab Micki aastaid tagasi surnud naise hauani, tõstavad külakeses taas pead kuulujutud sellest, et Mick on ise oma naise surmale kaasa aidanud.

„Üks pealuu Connemaras“ on Martin McDonagh' üks mustemaid ja humoorikamaid näidendeid, mis viib vaatajad rännakule salapärasel ja veidral Iirimaal.

Üllar Saaremäe: "“Üks pealuu Connemaras” jutustab tumeda loo, mida võib teha sõna, kui see on lendu lastud. Karm külake. ... Juba minek Tooma tallu – tee läheb põldude vahel, vanad kiviaiad, ahervaremed. Kõik on nagu päris..."

Kuna suveõhtud on jahedad, soovitame kaasa võtta soojad riided. Osa etendusest toimub välistingimustes. Avatud on kohvik.

Etendus ei ole soovitatav alla 12-aastastele.
Hilinejad pääsevad etendusele esimese vaatuse teisest osast. Etendusele pääs avatakse olenevalt ilmast 30 - 15 min enne etenduse algust, kohad vabal valikul.

1865. aastal rajatud Tooma talu asub Uuskülas Vihula vallas Lääne-Virumaal. Rakverest on Tooma talu 40 km kaugusel. Palume kohaletulekuks varuda lisaaega, kuna osaliselt tuleb liikuda väiksel külavaheteel. Juhised kohalejõudmiseks leiate siit

Eesti teatri aastaauhindade jagamisel oli Ines Aru nomineeritud naiskõrvalosatäitja kategoorias Maryjohnny Rafferty rolli eest lavastuses "Üks pealuu Connemaras".

Meediakajastus

Ilmumiskuupäev Väljaandja nimi Artikkel
6. mai, 2016 Tõnu Lilleorg, Kuulutaja Tunamullune suvetükk "Üks pealuu Connemaras" annab viimased etendused
11. juuli, 2014 Pille-Riin Purje, Sirp Ja hauakaevaja haamer taob vastu tema kolpa ... / Lavastusest "Üks pealuu Connemaras"
7. juuli, 2014 Aigi Viira, Õhtuleht Hannes Kaljujärv: "Mul ei ole Rakvere teatris muid kohustusi peale selle...
4. juuli, 2014 Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja Connemara ürgne üksildus / Lavastusest "Üks pealuu Connemaras"
4. juuli, 2014 Maris Marko, Kuulutaja Connemara pealuu lõbustab ja masendab / Lavastusest "Üks pealuu Connemaras"
25. juuni, 2014 Mihkel Truman, Kultuur.err.ee Arvustus: Pealuud ja võllanali / Lavastusest "Üks pealuu Connemaras"
14. juuni, 2014 Kadi Herkül, Kultuur.err.ee Arvustus: Kolm kolpa ja punnsuutäis puskarit / Lavastusest "Üks pealuu Connemaras"
13. juuni, 2014 Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja Uuskülas kolksuvad kolbad / Lavastusest "Üks pealuu Connemaras"
29. mai, 2014 Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja Üllar Saaremäe: “... räägib kahtlustest ja kuulujuttudest” / Intervjuu Üllar Saaremäega

Meediagalerii