Avaleht
Jazzukohvik

Jazzukohvik

Jazz.ee ja Rakvere Jazzukohvik esitlevad: Ryo Kawasaki & Level 8

Kitarrist ning helilooja Ryo Kawasaki on alates hilistest 60ndatest olnud üks fusion’i olulisi edendajaid. Ta on salvestanud ning tuuritanud paljude USA ja Jaapani legendaarsete muusikutega nagu Gil Evans, Elvin Jones, Chico Hamilton, Dave Liebman, Masahiko Sato, Terumasa Hino, Hidehiko Matsumoto, Toshiko Akiyoshi ja paljud teised.

Oma 50-aastase karjääri jooksul on Ryo Kawasaki kirjutanud ning avaldanud üle 300 pala, tema muusikat võib kuulda rohkem kui 30 albumil, samuti ka filmides ja isegi jazzballettis “Still Point” (teater Estonia 2001-2002). Koos Eesti muusikutega on ta salvestanud heliplaadid “Reval” (2001) ja live-albumi “Tribute to Keith Jarrett” (2010).

2016. aastal moodustas Kawasaki grupi Ryo Kawasaki & Level 8, mille põhikoosseisus osalevad basskitarrist Kaarel Liiv, klahvpillimängija Raun Juurikas ning trummar Eno Kollom. Siin naaseb Ryo Kawasaki oma juurte juurde, mis hõlmab fusion’i, funky`i, soul`i ja jazzroki stiile. Bändi nimi “Level 8” sümboliseerib Kawasaki kaheksat erinevat loomingulise karjääri etappi Jaapanis, USA-s ning Eestis.

Kitarristi ja tema uue bändi Level 8 debüütalbum sisaldab 12 Ryo Kawasaki originaallugu, sealhulgas Brasiilia lauljatari Denise Fontoura sõnadele kirjutatud laulu “Trinkets and Things”. Plaat ilmub 2017. aasta veebruaris muusiku 70. sünnipäevakontserdi eel.

Kuula Ryo Kawasaki lugusid: https://www.youtube.com/results?search_query=Ryo+kawasaki