Jazzukohvik: Sofia Rubina Band

Sofia Rubina on viimastel aastatel õppinud USAs, Bostonis, mainekas Berklee kõrgemas muusikakoolis, kus ta on esinenud koos paljude USA silmapaistvate jazzartistidega. Selleks andis võimaluse Global Jazz Program kuhu ta valiti esimese vokalistina. New Yorgis on ta esinenud koos selliste ameerika tippmuusikutega nagu Jo Lovano, John Patitucci, Danilo Perez, Antonio Sanchez, Adam Cruz jt. New Yorgi jazziklubid, eesotsas legendaarse Blue Note’iga on nüüdseks kuulnud Sofia võimsat ja tämbririkast häält.

Sarmikas ja särasilmne Sofia Rubina on kuulajaid rõõmustanud juba rohkem kui tosin aastat. Ta on kontserte andnud Venemaa avarustel, esinenud naabermaades – Lätis, Leedus, Soomes, aga ka mitmel pool Euroopas – Saksamaal, Taanis, Poolas ning muidugi New Yorgi ning Bostoni jazziklubides. Sofia silmapaistvat talenti kinnitavad arvukad võidud jazzlauljate konkurssidelt juba alates aastast 2000. Aastal 2009 pälvis ta Eesti Noore Jazzitalendi preemia.

Lauljatarile südamelähedane valdkond on juudi etnomuusika esitamine moodsas kuues, hiljuti ilmus temalt juudi lauludega heliplaat "Two Roses". Ta on üks väheseid eesti artiste, kel õnnestub suurepäraselt soulmuusika esitamine – oma ühele lemmikule Chaka Khanile pühendas ta terve kava. Veel meeldivad Sofiale kaasaegsed klubirütmid, suurepärane koostöö seob teda siinse klubiansambliga Broken Time Orchestra. Partneriteks on tihti ka head Läti ja Leedu jazzmuusikud.

Koosseis:

Sofia Rubina-vocal

Jason Hunter-trp

Raun Juurikas-pno

Ara Yaralyan-bass

Ahto Abner-drms.

Piletid müügil Teatrikassas ja Piletimaailmas. Laua broneerimine Teatrikohviku telefonil 3295420

Järgmised üritused

Meediakajastused