Pireti maalid

Piret Kõo maalinäituse avamine Rakvere Teatrikohvikus esmaspäeval, 3. märtsil kell 17.17.

Autor endast:
Lõpetasin Eesti Kunstiakadeemia 2002. aastal arhitektuuri erialal. Olen pärit Tartust; elanud-õppinud-töötanud Tartus, Tallinnas, Milanos, Pärnus. Nüüd on koduks Haabneeme Viimsi vallas Tallinna külje all. Lisaks erialasele tööle olen aastaid tegelenud maalimisega. Lemmikžanriks on erialale lähedaselt välja kujunenud majad ja linnamaastikud. Viljelenud olen siiski ka muud: loodusmaastikku, abstraktset maali, katsetanud erinevat sorti
kollaažidega (foto, nööbid jm).

Käesolevale näitusele on koondatud maale erinevatest seeriatest: ´Majad ja maastikud´, ´Eesti elamud´, `Lilled ja kollaažid´.

Esimese personaalnäituse tegin 2007. aastal Pärnus. Käesolev on 16. isiknäitus; lisaks esinemine mitmekümnel grupinäitusel.

Maalin nii kohapeal natuurist kui ka fotode järgi. Kohapeal maalimisel on omad võlud - kontakt ümbritsevaga on ehe ja vahetu. Üldiselt meeldib mulle maalimist alustada ´objektil´ ning viimane lihv anda tööle ateljees.

´Eesti elamute´ seeriasse kuuluvate maalidega käib igaühega kaasas ka väike lugu, mis on suures osas seotud isikliku kogemusega.

Maalides konkreetset pilti mõtisklesin erinevate asjade üle: mis põhjustel on see koht niisuguseks kujunenud, kuidas ma sinna sattusin, mis mind selle koha juures paelus, kuidas oleks seal ise elada.


Viiteid (veebialbumid, veebinäitus, lood näitustest ajalehtedes):

https://www.facebook.com/piret.koo/photos_albums - fotod maalidest
http://nagi.ee/photos/pirr/sets/158361/ - fotod maalidest
http://www.kunstikeskus.ee/new/galerii/naitus/piret_looveer.htm– veebinäitus, fotod maalidest ja tutvustav tekst
http://pluss.parnupostimees.ee/465356/piret-looveer-imetleb-lilli/- lugu, Pärnu
Postimees, Silja Joon, 2011
http://www.postimees.ee/print/1735311/agulivaated-taeva-alt-varvimollu-ja-tundega – lugu, Postimees, Mari Kartau, 2007
http://linnagalerii.parnu.ee/index.php?id=887- lugu, Eesti Ekspress, 2007
 

Järgmised üritused

Meediakajastused