Rakvere – noortega või noorteta?

Kuula otseülekannet K, 10. okt kell 19 vajutades siia. Probleemide korral proovi siit.

Esita küsimusi ja ettepanekuid! Selleks kirjuta e-maili aadressil heigo@rakvereteater.ee ning saabunud küsimused esitatakse kohalolijatele debati lõpuosas.
 

TULE JA OSALE SINAGI! MUUDAME RAKVERE KOOS PAREMAKS! 

Rakvere linnas oli käesoleva aasta esimese jaanuari seisuga 16801 elanikku. Meie kogukonnas on palju väärikaid ja auväärseid kodanikke ning andekaid noori, kes peale sirguvad, kuid ühes olulises vanusegrupis näeme me viimasel ajal süvenevat murekohta, kust on kosta rahuolematust ja süveneb tendents, et asjad ei ole päris nii nagu nad olla võiksid. Linna elujõulise arengu üheks olulisemaks vanusegrupiks saame pidada noori teotahtelisi inimesi vanusevahemikus 20-40 eluaastat. Just nemad on need, kes annavad linnas arenevatele tendentsidele näo, kujundavad linna majanduslikku ja imagoloogilist olemust, on ühtlasi tulevaste linnakodanike vanemateks ja vanema põlvkonna ülalpidajateks. Hetkel tundub, et just kõne all olev generatsioon on üks rahulolematumaid kui juttu tuleb Rakvere linna elukvaliteedist. Püüame Rakvere Teatrikohvikus toimuval debatil ühiselt tõele lähemale jõuda, et mõista, kas linn ja selle elanikud on omalt poolt teinud kõik endast oleneva, et noortel ja tegusatel inimestel oleks põhjust siin linnas elada ja siia jääda.

Oleme palunud debatiringi arvamusliidreid linnajuhtide, noorteühenduste esindajate, tööandjate ja aktiivsete kogukonnaliikmete hulgast. Lisaks ootame osalema kõiki, kellele antud teema korda läheb. Ja neile, kes kolmapäeval 10. oktoobril kell 19.00 Rakvere Teatrikohvikusse kohale tulla ei saa, pakume võimaluse võtta osa arutelust Rakvere Teatri kodulehel toimuva otseülekande läbi.

Küsimused, millele otsime koos vastuseid:

NR 1

Kas noortele, vanuses 20-40 eluaastat, on Rakvere piisavalt atraktiivne elukeskkond, et siin elada, töötada, perekonda luua?

NR 2

Kui Rakvere ei suuda hetkel noortele siia elama jäämiseks piisavalt huvi pakkuda, siis milles on probleem? Kuidas ja milliste vahenditega saaksime asju muuta?

NR 3

Mida on linn omalt poolt teinud, et Rakvere oleks elamisväärne keskkond? Kas see on piisav? Kas ja mida saaks veel ära teha? Millised on tulevikuvisioonid ja Rakvere arengukava kuni aastani 2030?

NR4

Mida noored ise soovivad? Kas nooruse tunnuseks ongi rahulolematus kõigega?

Lisainfo koos postitustega leiad Facebookist www.facebook.com/events/285413018225484/

Oma “jah” sõna arutelul osalemiseks on andnud: Rakvere linnapea Toomas Varek, Rakvere abilinnapea Allar Aron, Rakvere kultuuri- ja noorsootööspetsialist Marju Altmäe, Rakvere arendusspetsialist Inge Peebu, Rakvere Kultuurikeskuse direktor Keio Soomelt, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Sven Hõbemägi, EV Riigikogu liige Rannar Vassiljev, Rakvere Teatri direktor Joonas Tartu, Lääne-Virumaa Noortekogu presidendi kt Kalev Kodzis, Maanteameti planeeringute osakonna peaspetsialist Anti Palmi, Kontsertkorraldusega tegelev Märt Truman ... nimekiri täienemisel!

Tasuta

Järgmised üritused

Meediakajastused