RT ESITLEB: "Valdner" & "Kui kiiresti need õnnetused"

Uuel aastal uue hooga ehk kaks lavastust ühel õhtul! Eestis elava ameeriklase Alexis Steeves'i ja eestlase Rain Saukase esimene koostöö „Kui kiiresti need õnnetused" ja Liis Ilula lavastus "Valdner" jõuavad ebausklike teatrisõprade kiuste Rakvere väikese saali lavale 13. jaanuari reedel. 

LIIS ILULA "Valdner"

Ta ootab, et Jan-Ove tuleks. Ta pole söönud ega maganud, vaid harjutanud päevad läbi. Ta on selle hetke nimel elanud..? Lavastus, mille idee põhineb kahel pealtnäha erineval, kuid lavastajale loogiliseks tervikuks muutuvatel näidenditel "Godot'd oodates" (S. Beckett) ning "The Ping-Pong players" (W. Sharoyan,) on siiras lugu ootajast ja ootamisest ja spordist ja...

Liis Ilula lõpetas 2010 aasta kevadel TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide (nüüd etenduskunstide) osakonna ning kompab suurte inimeste elu koreograafi ja tantsuõpetajana. Laval on ja kõlaritest kostub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna õpilaste hing.

Lavastaja: Liis Ilula
Laval: Arolin Raudva, Tõnis Niinemets
Muusika: Ott Kartau
Fotod: Liis Ilula, Revo Koplus

ALEXIS STEEVES & RAIN SAUKAS „Kui kiiresti need õnnetused"

Kui kiiresti need õnnetused" on Eestis elava ameeriklase Alexis Steeves'i ja eestlase Rain Saukase esimene koostöö. See on esteetilise tõlke eksperiment. Meid võlub, mis võib tõlkes kaotsi minna ja mis võib lisaks sündida. Avastuse nimel laseme me oma esteetilistel tõlgendustel korrumpeeruda protsessi käigus. Olles kasvanud erinevates kultuurides ja riikides ning esindades erinevaid sugupooli ja liikumisstiile, on meie tööprotsessi oluliseks osaks jälgida meie endi stampe ja oletusi nii füüsise kui dramaturgia kontekstis. Füüsiliste artistidena usume, et keha ja intellekti esteetikad on lahutamatud.

Jälgime ja analüüsime üksteise liikumist ning proovime erinevaid võimalusi, mis meid liikuma paneb, ning samas tehes kompromisse, oleme me avastamas omaenda lihtsustatud, igapäevase füüsilise esteetika, millel on oma peenekoelised märksõnad ja tähendused? Kui laval on mees ja naine, astub koheselt ja vältimatult mängu armastusdueti arhetüüpne narratiiv. Meie väljakutse loojatena on seda igavest narratiivi mitte eitada, aga ka mitte sellele toetuda.

16. märtsil sai etenduse lühiversiooni näha Londonis, mainekas Queen Elizabeth Hall´i Purcell Roomis, festivalil dancEUnion. Enne etendust oldi Londonis ka lühikeses residentuuris ning osaleti maailmakuulsa koreograafi Jonathan Burrowsi workshopis.

Alexis Steeves on ameerika päritolu kaasaegse tantsu kunstnik, kes elab Tallinnas. alates 2001.a. on Alexis teinud koostööd Monster Movement Collectivega New Yorgis ning ta on osalenud selliste koreograafide töödes nagu Susan Osberg, Onye Ozuz, Bryan Hayes ja Cid Pearlman.

Rain Saukas on õppinud Fine 5 Tantsukoolis alates 2002. a. ning olnud Fine 5 Tantsuteatri liige tuuridel Euroopas, Venemaal ja Koreas. Rain on osalendu ka selliste koreograafide töödes nagu Noemie LaFrance /CAN/, Cid Pearlman /USA/ ja Jenni Kivela /FIN/.

Idee, esitus: Alexis Steeves, Rain Saukas
Heli: Renzo van Steenbergen
Foto: Reio Aare
Kostüümid: Liisi Lill

RAKVERE TEATER ESITLEB on projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme.

Next performances