OLULINE INFO PUBLIKULE

Rakvere Turismiinfokeskuse poolt välja antud märgisega "Siin on COVID-19 turvaline" kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

With the COVID-19 safety label, trusted to us by Rakvere Tourist Information Centre, we confirm that we follow the requirements and instructions of the Government and the Health Board of Estonia (https://kriis.ee/en) established for our industry or field, that we keep up to date with the information, and that we help visitors comply with the infection-prevention guidelines on site.

 

Alates 25. oktoobrist 2021 on vabariigi valitsus kehtestanud uued piirangud koroonapandeemia tõkestamiseks, millele 29. oktoobril lisandus maskikandmise kohustus avalikes kohtades. Maskikandmise kohustus hõlmab kohti, kus kontrollitakse koroonapassi (sealhulgas teatrid ja kinod).

Valitsuse otsusest tulenevalt ootame teid teatrisse tervena, enne tulekut kontrollige, et teil oleks kaasas 4 tähtsat asja: 

1. teatripilet
2. COVID-tõend
3. isikut tõendav dokument 
4. mask
(soovi korral saab maski ka teatrist osta)

NB! Alates 25. oktoobrist toimib COVID-tõendina ainult lõpetatud vaktsineerimiskuuri tõendav vaktsiinipass või viimase kuue kuu jooksul COVID-19 läbipõdemist kinnitav tõend. 

Nakkusohutust peab tõendama iga teatrikülastaja, kel vanust üle 12 aasta ja 3 kuu. Noored vanuses 12 aastat ja 3 kuud kuni 17 aastat (k. a.) saavad tõendada oma nakkusohutust ka meditsiinitöötaja poolt tehtud PCR või antigeeni kiirtesti negatiivse tulemusega, sh kehtib üldapteegis tehtud antigeeni kiirtest (PCR testi tulemus ei tohi olla vanem kui 72 tundi ja antigeeni kiirtesti tulemus vanem kui 48 tundi). Alla 12 aasta ja 3 kuu vanused külastajad saavad teatris osaleda endiselt ilma testimiseta ja COVID-tõendita. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed.

Kuna dokumentide kontroll võib võtta tavalisest enam aega, siis palume võimalusel teatrisse saabuda varem, et vältida ummikuid ja etenduse hilinemist.

Teatris palume järgida seniseid reegleid – desinfitseerida käsi ja hoida publikuruumides vahet teiste külastajatega. 


Vaatajad, kellel ei ole  teatrikülastust lubavaid dokumente ja on ostnud piletid enne 25. oktoobrit, saavad pileti ümber vahetada Rakvere Teatri kinkekaardi või teatri mängukavas oleva etenduse piletite vastu kuni 31. maini 2022. Kui etendusele ei ole võimalik tulla, tuleb sellest teavitada enne etenduse päeva, hiljem teater enam pileteid tagasi osta ja uute vastu ei vaheta. Kevade mängukava on avalik alates novembrist 2021.  
Piletite vahetuseks palume ühendust võtta kassaga aadressil kassa@rakvereteater.ee või tööpäeviti 12.00–16.00 tel 32 95 444.