VEE PEAL

Vee peal (2021)

Režissöör: Peeter Simm

 

Terava huumoriga vürtsitatud pilk varateismelise poisi ellu, taustaks kaheksakümnendate alguse Võru kurbnaljakas õhkkond, kus probleemide eest pole põgeneda mujale kui Tamula järvele kala püüdma.

Andres (Rasmus Ermel) on poiss, kelle elus näib olevat probleeme ja muresid küllaga – ema on hüpanud Rootsi, isa omakorda kadunud Venemaa avarustesse, koolis on asjad pilla-palla ja teda kasvatav vanaisa on aga vahel liigagi varmas rihma järele haarama. See kõik on aga kukepea elu esimese armumise kõrval. Kuidas olla, mida teha, mida õigel hetkel öelda? Ja millal on see õige hetk? Kui endal neid teadmisi napib, siis tuleb „hüva nõu“ saamiseks pöörduda inimeste poole, kes käepärast võtta. Õnnetuseks ei taha tagasihoidlik Kolla kuulda millestki peale kalastamise ja ka äsja vanglast vabanenud Valter (Marko Matvere) ei pruugi olla see kõige õigem armuasjade ekspert...

Osades Rasmus Ermel, Aurora Künnapas, Kalju Orro, Maria Klenskaja, Evelin Võigemast, Aarne Soro, Hilje Murel, Indrek Taalmaa, Anne Reemann, Terje Pennie, Guido Kangur, Marko Matvere, Liisa Aibel. Filmi lavastajaks on Peeter Simm („Arabella, mereröövli tütar“, „Georg“). Film põhineb Olavi Ruitlase 2015. aastal ilmunud samanimelisel, mitmeid kirjanduspreemiaid pälvinud menuromaanil.

 

Filmi pikkus: 1h 46min

 Alla 12 a. mittesoovitatavAlla 12-aastastele mittesoovitatav!  


17. oktoobril on pärast seanssi võimalus kohtuda filmitegijatega! Külla tulevad filmi režissöör Peeter Simm ja osatäitja Liisa Aibel.

 

OLULINE PILETIINFO

 

Enne pileti ostmist tutvu Teatrikinos kehtivate reeglitega.

 

Vastavalt Vabariigi Valitsuse otsusele on kõik 18-aastased ja vanemad kliendid kohustatud esitama isikut tõendava dokumendi koos ühe alljärgnevaga:

 

- Negatiivset Covid-19 testi tulemust tõendav dokument

- Kehtiv vaktsineerimistõend

- Kehtiv Covid-19 läbipõdemist märkiv tõend 

 

Alla 18-aastased külastajad testitulemust või vaktsineerimispassi esitama ei pea.  

Seansid

P, 17. okt Teatrikino 1h 46 KOHTUMINE FILMITEGIJATEGA Osta pilet

Video