NINAKARU KOAATI

Animafilm, Perefilm, Seiklus

Vigureid täis ninakaru Koaati elab sõpradega värviküllases Amazonase vihmametsas lõbusat elu kuni ühel päeval toimub kohutav maavärin. Loomad jäävad ilma neid juhtinud targast ja võimsast mustast pantrist Balamist ning kohutavam katastroof tundub alles tulevat. Juhikoha loodab täita kirju korallmadu Zaina, kuid tema soov ei ole loomi aidata, vaid olla kõige võimsam, ilusam ja tähtsam ning juhib kõiki vaid hukatuse poole. Nii tuleb seiklushimulisel Koaatil koos monarhliblika Xochi ja oma parima sõbra, klaaskonna Pakoga asuda teele, et päästa mets ja selle elanikud.

MARMADUKE

Animafilm, Komöödia, Seiklus

Legendaarne koeratreener usub, et suudab muuta distsiplineerimata, ent armastusväärse koera Marmaduke’i esimeseks saksa dogiks, kes võidab Maailmakoera karika. Eesti vaatajate jaoks on filmitegelastele oma hääle andnud Joosep Uus (Marmaduke), Priit Öövel (Guy), Virko Annus (Zeus), Kaia-Liisa Kesler (Dottie) ja mitmed teised.

HULLUD KÄPAD: LEGEND HANKIST

Animafilm, Seiklus

2. septembrist on ekraanidel kauaoodatud töö tegijatelt, kelle käe all on valminud sellised kultuslikud multifilmid nagu "Lõvikuningas",  "Härra Peabody ja Sherman" ja "Stuart Little 2" - see on kogu pere animatsioonikomöödia "Hullud käpad: Legend Hankist".  Hank on koer, kellel on ilmselt maailmas kõige vähem vedanud. Ta elab juba ammu linna kõige ohtlikumas rajoonis, satub pidevalt konfliktidesse jälkide tänavakoertega ja saab neilt pidevalt kere peale. Lisaks sellele ei võta keegi Hanki tõsiselt ja isegi sõbrad ei toeta tema suurimat unistust - saada tõeliseks võitluskunstide meistriks

AVATAR (3D)

Fantaasia, Märul, Seiklus, Ulme

23. septembrist jõuab 2009. aasta absoluutne hittfilm "Avatar" taas kinoekraanidele, et valmistada maailm ette seeria teiseks osaks "Avatar: Vee olemus", mis jõuab kinno 16. detsembril. Esimese "Avatari" filmi uus väljalase on perfektsuseni restaureeritud imekauni 4K pildi ja võimsa heliga uus versioon, mida saab kinoekraanil uuesti kogeda ka kaasahaarava 3D tehnoloogia abil. 13 aastat tagasi ilmavalgust näinud revolutsioonilise tehnoloogia abil loodud fenomenaalne suurfilm muutis kogu filmitööstust ja purustas kõik kassarekordid. Nüüd on "Avatari" esimene osa taas teie ees ilusama ja

KALEV

Draama, Põnevik

1990 aasta suvi. Peatselt on algamas NSV Liidu meistrivõistluste järjekordne hooaeg. Kalevi korvpallimeeskond seisab pärast aastaid kestnud rasket tööd veelgi raskema valiku ees - Nõukogude Liit laguneb, Eesti püüdleb taasiseseisvuse poole ja ühiskonnas tõstab pead arvamus, et eestlased ei tohiks Nõukogude Liidu meistrivõistlustel osaleda. Mehed, kes on pühendanud kogu elu spordile ja treeninud vaid ühe eesmärgi nimel, teevad raske ja ühiskonnas ebapopulaarse valiku. Otsustatakse siiski mängida... Mitte miski pole aga mängijaid ja treenerite tiimi valmistanud ette niivõrd tormiliseks

PILET PARADIISI

Komöödia, Romantika

Sõjakad eksabikaasad (Julia Roberts ja George Clooney) ei salli teineteist silmaotsaski. Aga kui nende tütar (Kaitlyn Dever) teatab, et loobub paljulubavast karjäärist ning abiellub Balil poisiga, keda kohtas seal puhkusel olles alles loetud nädalate eest, saavad lapsevanemad aru, et on aeg teha valulik vaherahu ning lennata teisele poole maakera, et takistada last kordamast nende endi kunagisi vigu.

PÄRAST. KAUA JA ÕNNELIKULT

Draama, Romantika

Ekraanile tuleb kõigi aegade kõige kirglikuma armastusloo järjefilm. Tessa ja Hardini tormilise armastusloo sajad miljonid austajad on käinud vaatamas Anna Toddi menuromaanide ekraniseeringuid. 9. septembril tuleb ekraanile loo järg „Pärast. Kaua ja õnnelikult“. Romantiline draama, mis tuksleb ohjeldamatust kirest, seksuaalsusest ja varjamatust erootikast, on mõeldud kõigile, kes ihalevad ehtsaid tundeid.

ISEENDAST KÕRINI

Komöödia

Signe ja Thomas on kummalises ja ebaterves suhtes, mis võtab aga üllatusliku pöörde, kui Thomas murrab mõneti ootamatult kaasaegse kunstnikuna läbi. Vastuseks teeb Signe meeleheitliku katse oma staatust tagasi saada, luues uue isiksuse, kes püüab tähelepanu ja kaastunnet äratada.

KUKERPILLIDE RAPSOODIA

Dokumentaal

Muusikaline dokumentaalfilm eesti rahva lemmikbändist Kukerpillid. Rohke muusikaga film viib vaataja meeleolukale teekonnale koos Eesti vanima ja populaarseima ansambliga Kukerpillid. Kevadest sügiseni antakse hulk kontserte Eesti eri paigus ja õpitakse ära plaadijagu uusi, spetsiaalselt neile kirjutatud lugusid eesti heliloojatelt, et tähistada oma 50. juubelit enneolematu kontserdiga suures kontserdisaalis. Film on pühendatud kõigile laulikutele ja pillimeestele, kes hoiavad elus rahva muusikat. Režissöör Raimo Jõerand, kes on ka ise Kukerpillide lauludega üles kasvanud, on vältinud

KOMPRA

Draama, Põnevik

Kaasahaarav draama „Kompra“, mis põhineb tõsielusündmustel, jõuab kinodesse 30. septembril. Tänu tipptasemel lavastajatööle ning Aleksei Gorbunovi, Mihhail Gorevoi ja veetleva Poola näitlejatari Joanna Kuligi („Külm sõda“) suurepärasele mängule köidab see kõiki tõsiste väärtfilmide sõpru. Peaossa kutsus režissöör tänapäeva ühe tuntuma Prantsuse näitleja Gilles Lellouche’i .

ÄRA MURETSE, KULLAKE

Põnevik

Alice (Pugh) ja Jack (Styles) elavad õnnelikult idealiseeritud kogukonnas „Võit“ – firma eksperimentaalses linnas, kus oma peredega elavad mehed, kes töötavad ülisalajases projektis „Võit“. 1950. aastate ühiskondlik optimism, mille võttis omaks ka nende tegevjuht Frank (Pine), kes on nii ettevõtte visionäär kui motiveeriv elutreener, ankurdab igapäevaelu iga aspekti ühtses kõrbeutoopias. Samal ajal kui mehed veedavad iga päev aega projekti „Võit“ peakorteris, töötades „progressiivsete materjalide arendamise" kallal, naudivad nende naised, sealhulgas Franki elegantne partner Shelley (Chan)

NAERATUS

Õudus

Olles näinud pealt oma patsiendi enesetappu, hakkab traumeeritud terapeut Rose Cutter Rose Cotter (Sosie Bacon) nägema ja kogema midagi sellist, mida ta endale ega teistele seletada ei oska. Samal ajal, kui seletamatu õudus teda enda alla matab, peab naine seisma silmitsi oma traagilise minevikuga, et leida pääsetee uuest luupainajalikust reaalsusest.

RAAMITUD AGNES (Festheart 2022)

1958. aastal osales noor transsooline naine California ülikoolis läbi viidud soouuringute programmis. Agnese eesmärgiks oli saada abi sooliseks üleminekuks vahendeid valimata. Pikka aega peeti tema lugu erakordseks, kuid mõned aastad tagasi leiti ülikooli arhiividest teistegi transsooliste toimikuid, kes kõik olid uuringutes osalenud. Režissöör Chase Joynt on tuntud transsooliste näitlejate, kunstnike ja teadlastega koostöös ellu äratanud poole sajandi tagused lood transinimestest, kelle kehastajad kommenteerivad toonaseid läbielamisi ning toovad paralleele enda eludega.

SA VÕID ELADA IGAVESTI (Festheart 2022)

1990. aastate alguses saadetakse teismeline Jaime elama tädi juurde Quebeci. Neiul on mitmeid põhjuseid uue elukorraldusega konflikti sattuda: võimalikud suhtlusprobleemid prantsuskeelses väikelinnas, toimetulek isa surma ja ema tervisemuredega, harjumatud usukombed Jehoova tunnistajast tädi perekonnas. Ootamatult leiab Jaime endale uue sõbranna kohast, kust ta seda otsidagi ei osanud – Marike on veendunud Jehoova tunnistaja, prominentse usujuhi tütar. Sõprusest saab kiindumus ja peagi veedavad tüdrukud iga vaba hetke koos. Perede terava tähelepanu all peavad Jaime ja Marike valima usu ja

VIRVATULI (Festheart 2022)

Kuningas Alfredo meenutab oma surivoodil olles imekaunist noorusaega. Printsi saatus oli perekonnal paika pandud, kuid noormehe unistuseks oli saada tuletõrjujaks. Ei uskunud sellesse konservatiivsed vanemad, karm tuletõrjekomando ülem ega ka tulevased kolleegid. Kohtumine Afonsoga, kelle ülesandeks saab Alfredost tõeline tuletõrjuja koolitada, avab noormeeste elus uue, kirge ja armastust tulvil peatüki. Muusikalises fantaasiakomöödias vastanduvad säravblond sinisilmne Alfredo ja tumedanahaline Afonso, kombekas kuninglik perekond ja vabameelsed päästjad, justkui jõulukalendri jaoks

PULLIVENNAD (Festheart 2022)

Meeste sõpruskond koguneb jõulupühade ajaks luksuslikku villasse päevitama, veemõnusid nautima ja lihtsalt logelema. Tegevusetu igavlemine ja tühja jutu ajamine kasvab tillitamiseks ja pullitamiseks ning peagi saavad ületatud nii hea maitse kui ka isiklikud piirid. Vormilt homoerootiline, sisult homofoobne. Argentina režissööri Marco Bergeri uues filmis on luubi all tänapäeva (pealtnäha heteroseksuaalsed) macho-mehed, kellest purskub maskuliinsust, mis mingil hetkel muutub ohtlikult toksiliseks. 

PETER VON KANT (Festheart 2022)

Peter von Kant on suurem kui elu. Edukas lavastaja elab koos oma assistendi Karliga, keda talle meeldib väärkohelda ja alandada. Tema siseringi kuulub ka näitlejanna Sidonie, kes tutvustab Peterile eksootilist noormeest Amiri. Nüüd langeb enesekeskse looja mask – armastusest pimestatud Peteri ainsaks eesmärgiks saab Amiri eest hoolitsemine, pakkudes talle oma kodu, südant ja edu filmimaailmas. Rainer Werner Fassbinderi 1972. aastal valminud filmi "Petra von Kanti kibedad pisarad" stiilses muganduses on ära vahetatud peategelaste sood ja ametid. Tegu on austusavaldusega saksa kino enfant

KÕIK MEIE HIRMUD (Festheart 2022)

Kontseptuaalkunsti viljelev Daniel elab koos oma vanaemaga väikeses külas. Isa keeldub temaga suhtlemast, teised külaelanikud peavad kõige eest võitlevat aktivisti natuke ullikeseks. Daniel kuulub kahte maailma, mis omavahel kuidagi ei klapi – ta on pühendunud katoliiklane, kuid samas kannab vikerkaaretriipudega dresse ega tee saladust sellest, et ta on gei. Kui tema hea sõbranna endalt elu võtab, püüab Daniel ühendada oma küla ja kogukonda, et ühiselt leinata. Kunstnik Daniel Rycharski elul põhinev linateos tunnistati mullu Poola parimaks filmiks.