Ambitsiooni õhkus

Rakvere Teatri tänavune laste jõululavastus on Põldma “Lepatriinude jõulud”. Pole eriline selle raamatu, ega ka multifilmi austaja olnud…miskipärast ei tekita emotsioone, ei triinude metsast inimeste tuppa jõulukuusega sattumine, ega ka need kiiksudega värvikad tegelased-putukad. Tahtsin seda näha ainult kretinismist olla kursis Viljandi järgmise lavakoolilennu tegemiste ja arenguga.

Kuna see pole ka just “pere”etendus, ehk täiskavanutele on siin sõrmeotsaga, nö.puhas “lastekas”, siis ega ka Lennuki lavastusest ise just midagi siit muud saanudki. Päris lihtsalt “ärategemisega” polnud ka tegemist, sest ambitsiooni õhkus nii kunstnik Kristjan Suitsu ülisuurtes ja vahvates asjades laval, aga ka lavastuslikus mõttes näiteks Pedro lendamapanekus (Pedrolt tegelasena ootasin enamat).

Ent kummalisi otsuseid ka…imelikult nurgas seisev punane ehtemuna, lusikaots, mis paistis põrandal olevast kausist või suure tikutopsi nurk, mis esialgu lavaseina äärest (lohakalt) silma torkas. A mis siin minu arvamus loeb-loeb, et lapsed ümberringi rõkkasid naerda ja neile jõudis see kahtlemata kohale.

Lōpus üha kiirenevat toolitantsu koos lauluga (muidu heliloojaks siin Kristjan Priks, inspireeritult vist ka multifilmimuusikast, sest üsna sarnane maagiline tunnetus tekkis) tehes, mindi kohe õige hoogu!

Tegelastest “peaaegu” varastas show Theodor Tabor’i Salvadore (koos Helen Solovjevi tantsuga kilukarbil). Ütlesin “peaaegu”, sest olen üsna veendunud, et üdini armas heatahtlikkuse kehastus, omade plikalike dilemmadega Pirte Laura Lemberi Mia oli kõikide pisikeste tüdrukute lemmik ja mängu mõttes “esindaja” laval🙂Vastutus missugune, a ta kannabki seda au ja armsusega.

Väga meeldis ka Vladislav (Saamuel Pilpak(?) kuigi kindel ei ole) ja tema partnerputukas, keda (vist) mängis Johanna Vaiksoo. Pontsakusest koomilised ja omavahel pisut nääklevad.

Kuna siin oli neid tegelasi “eri rahvusest”-sommid, venelased, hispaanod…oleks tahtnud julgemat rõhku, a miskipärast oli üldse tunne kas siis esikakrambist või igatahes veel mitte päris vabast lavamängunaudingust, millele selline tükk peaks tiivad andma. Üht kursa lemmikutest- Maria Valk’u ei viinud ühegi tegelasega kokku(nii hästi mängis?!)🙂 #5

Väga vahvad kostüümid on ka…nagu natuke fotoltki saab aimu :)

https://www.instagram.com/p/CXTMaaPNNsfdoH_CFkARhXFrbdhH3P_m0Xk1ww0/