RT Galerii

Rakvere Teatri galeriis avatakse 09.05. kl.15.00 Rumeenia kaasaegse kunsti näitus "Maalitud aed". Valitud kollektsioon kuulub botaanikaaiale, mis asub Jibou linnas.

Ekspositsioon jõuab Rakverre Tallinna Allee galeriist.

Näitus jääb Rakvere teatris avatuks juuni alguseni.

klljj    Ioan Augustin POP "Meedium III" 2012.a. Akrüül/lõuend 50 x70 cm

 

Rakvere Teatrimaja galeriides toimuvad regulaarselt näitused: pindadena on kasutusel nii suure kui väikese maja fuajee ja kohvik ning Teatrikino. Üks näitus vahetub enamasti 6 nädala tagant. Näitused on vaatamiseks nii teatripublikule etenduste eel või vaheaegadel kui ka  kohvikukülastajatele.
Suure maja kohvikus on näitus avatud igapäevaselt kohviku lahtiolekuaegadel kell 9–23. Suure ja väikese maja näitused on avatud poolteist tundi enne etendust. Teatrikino galerii on avatud külastajatele kinoseansside toimumise päevadel

Rakvere Teatrimaja KINO galeriis on avatud vitraaži-ja maalikunstnik Rene Aua näitus: "Me olime vitraažid". Eksponeeritud tööd on tegelikult vitraažide kavandid ja tööjoonised.
Näitus jääb avatuks mai lõpuni. Autorit inspireeris Rakvere Teatrikino hoone klaasfassaad, mis võimaldab äraspidist vaatenurka vitraažikunstile. Tavapäraselt on vitraažikunst seotud valgusega nii, et valgus paistab läbi värviliste klaaside. Värviline valgus kannab edasi kirgast emotsiooni. Kinogaleriis on kõik täpselt vastupidi: vitraažikavandid on läbipaistmatud, aga valgus kandub vaatajani läbi klaasseina. Rene Aua tööd on kahepoolselt vaadeldavad. Värviline emotsioon kandub ka tänaval kõndijani rikastades sel moel rõõmsate aktsentidega kevadiselt halli linnaruumi.
Sära ja rõõm, mida autori kollektsioon peegeldab - sobib kenasti sellesse nädalasse.

Vitaazh

Arhiiv