RT Galerii

Rakvere Teatris toimuvad regulaarselt näitused: pindadena on kasutusel nii suure kui väikese maja fuajee ja kohvik, vahel jõuavad näitused ka Teatrikinno. Galerii näitused vahetuvad pidevalt, andes teatripublikule võimaluse etenduste eel või vaheaegadel nautida mitmekülgset kunsti. 
Suure maja kohvikus on näitus avatud igapäevaselt kohviku lahtiolekuaegadel kell 9–23. Suure ja väikese maja näitused on avatud poolteist tundi enne etendust. Sissepääs erinevatele näitustele on võimalik ka eelneval kokkuleppel peakunstnikuga 56452328, Eveli Varik.

Arhiiv

KOOS

Bukett kahe kunstniku - Katrin Valdre ja Sven Saagi maalidest.

Kokku pole pildid saanud siin seintel, aga juba ateljees, mida jagame. Ateljee on intiimsem paik, kui magamistuba. Sa võtad otsekui kogemata naabri klaasist sõõmu ja näppad tema paletilt pisut värvi oma lõuendile. Ja kunstnike mõttevahetus ei pruugi piirduda sõnadega, aga jõuab tegudeni teise maalil.

Ühine maalimine on nagu kooskokkamine, kus kumbki möödaminnes maitseaineid patta puistab.

Nii olemegi mõned maalid signeeerinudki ühiselt ja topelt.

Voolab

Sarja „Voolab“ vasest ja terasest ehete liivakellast inspireeritud vorm iseloomustab aja kulgu. Aeg on kui vesi, mis voolates uuristab pinnasesse vao. Me liigume ajaga koos ja meie elutegevus moodustab selle jõesängi, millest saab ajalugu. Panta rhei ehk „kõik voolab“ (Herakleitos).

Kunstnikust:

OBSCURUS SANCTUS

Marko Toomast on sündinud 1970. aastal Pärnus. Fotograafia teed alustas ta 12- aastaselt juhendaja Ado Viigi käe all.

1989. aastal emigreerus Toomast Rootsi, kus töötas vabakutselise fotograafina ajakirjale QX. Ta on töötanud aastatel 1994-1998 fotoassistendina Elisabeth Ohlson-Wallin’i stuudios, kes on tuntud Mark Soosaare näituse "Ecce Homo“ kaudu. Samuti on ta töötanud moe- ja reklaamifotograafi Christer Janson’i õpilasena.

Möödanik +

Neljapäeval, 15. veebruaril 2018 kell 17.17 avab tekstiilikunstnik Lylian Meister üle teatrimajade isikunäituse MÖÖDANIK +.

Reili Evarti kostüümikavandite näitus

Väikeses majas saab alates 7. novembrist vaadata Reili Evarti loodud kostüümikavandeid. Kuidas kostüümid laval välja nägema hakkavad, saab uudistada alates 3. detsembrist, kui Rakvere Teatri väikeses saalis esietendub A. Ostrovski suur vene klassika "Kaasavaratu".

Materialiseerunud elemendid

Most Interiors esitleb
"Materialiseerunud elemendid"
näitus Rakvere Teatrikohvikus
10.02.2014 - 10.03.2014

Most Interiors kutsub põnevale avastusretkele süüvimaks iseendasse ja tapeetide lummavasse maailma.

Aed

Näituse avamine teisipäeval, 8. aprillil kell 17:17 Teatrikohvikus.

Näitusel välja pandud teosed pärinevad kunstniku viimaste aastate loomingust. Aia teemaga tegelemine sai alguse 2003. aastal, mil kunstnik viis läbi esimese performance´i sarjast "Soovide peenar" noorte kunstnike festivalil Moskvas.

SEPTEM

Mall Nukke näitus "Septem" avatakse 2. oktoobril kell 17.17 Rakvere Teatris.

Näitusel „Septem“ saab näha läbilõiget Mall Nukke viimase seitsme aasta loomingust. Sõltuvalt ideest kasutab Nukke joonistamist, maali ja kollaaži.

Raha hääl

Rahaga on meil kõigil tavaliselt kahesugused tunded: positiivsus ja negatiivsus ehk siis armastus või vihkamine. Tunnete tugevus ja polaarsus oleneb aga sellest palju meil teda on. Niisiis on selle näituse piltide kolmnurkne formaat iseenesest lihtne ja sümboolne - ühes tipus inimene ise, teises armastus, kolmandas vihkamine ...

Vanasõnad

Vanasõnad on inimeste suu kaudu üle aegade kandunud. Inimesed kasutavad neid oma igapäevakõnes praegu ja küllap ka tulevikus, seda kinnitab vanasõnade pikk ajalugu. Euroopas on vanasõna-allikaid leitud väga ammusest ajast – Saksamaal on vanasõnu sisaldavaid käsikirju juba 11. sajandist. Ning sumeri savitahvlitelt leitud andmete põhjal on teada, et vanasõnad on olnud olemas juba vähemalt 4000 aastat.
Vanasõnad ületavad suhteliselt kergesti keele- ja riigipiire. On olemas ütlusi, mida tuntakse globaalselt.

Kavandilt kaamera ette

Rakvere Teatri väikses majas avab 4. oktoobril kell 17.17 näituse Mare Raidma.

Salzburg: visioonid

Esmaspäeval, 6. novembril kell 16.00 avab Austria Suursaatkonna asejuht Cornelia Godfrey Salzburgi liidumaa kunstnike näituse „Salzburg: visioonid“.

Austria kaasaegse maali, graafika ja fotonätusel on oma töödega esindatud 21 Austria kunstnikku. Näha saab pilte linna ajaloo, geograafia, kultuuri, muusika ja kirjanduse vaatenurgast. Näitust kureerivad Peter Rieder, Regina Rieder ja Karin Puchinger, toetavad ja vahendavad Eestisse Salzburgi liidumaa Kunstnike Liit art-bv-Berchtoldvilla ning Austria Suursaatkond Eestis.

Eesti parimad interjöörid ja disain 2010

PARIMAD RUUMID RAKVERE TEATRIS

2011. aastal tunnustas Eesti Sisearhitektide Liit juba 34. korda Eesti parimaid sisearhitekte ning nende loomingut. Jagati välja aastapreemiad ja nominentide hulka valitud objektidest koostati näitus ning anti välja raamat.

Preemiad anti välja erinevates kategooriates. Žürii valis seekordsele konkursile laekunud 37 töö hulgast välja 24 nominenti, mis on kõik ka näitusel ja raamatus eksponeeritud.

PERFORMACHINE

See ei ole retrospektiiv! Me ei ole vanad! Hullem on alles ees! Aga siiski!

SUMMARUM 2

Näitusel saab näha piholikult isikupärast käekirja, mida iseloomustab läbikumav ja mitmekihiline värvikasutus, teisalt omalaadne staatiline äraspidine maailm, kus tegelasteks pole lihtsalt inimesed, loomad, linnud ja taimed, vaid nende olemised ja olukorrad, nende omavaheline suhtlus ja koosviibimine.

Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree

Rakvere Teatrikinos on avatud näitus "Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree". Näitust saab külastada Teatrikino lahtioleku aegadel kolmapäevast pühapäevani kell 14-21.

Eesti Näitlejate Liit on Eesti kutseliste näitlejate loomeliit ja ametiühing. Eesti Näitlejate Liit asutati 3. mail 1917 ja tähistab sel aastal oma 100. sünnipäeva. Tänase seisuga kuulub liitu 518 liiget. Näituse "Eesti Näitlejate Liit 100. Näitleja portree" külastajatel on võimalus viibida 60 minutit koos Eesti näitlejaga. Kes on need, kes sada aastat pärast liidu loomist selle moodustavad?

Harilikud inimesed

Näituse avamine 4. aprillil kell 16 Rakvere Teatri väikses majas.