RT Galerii

Rakvere Teatris toimuvad regulaarselt näitused: pindadena on kasutusel nii suure kui väikese maja fuajee ja kohvik, vahel jõuavad näitused ka Teatrikinno. Galerii näitused vahetuvad pidevalt, andes teatripublikule võimaluse etenduste eel või vaheaegadel nautida mitmekülgset kunsti. 
Suure maja kohvikus on näitus avatud igapäevaselt kohviku lahtiolekuaegadel kell 9–23. Suure ja väikese maja näitused on avatud poolteist tundi enne etendust. Sissepääs erinevatele näitustele on võimalik ka eelneval kokkuleppel peakunstnikuga 56452328, Eveli Varik.

Arhiiv

Harilikud inimesed

Näituse avamine 4. aprillil kell 16 Rakvere Teatri väikses majas.

Mõtsik

„Mõtsikul“ eksponeeritud trummid on valminud 2015. ja 2016. aastal UMA PIDO sõnumi kandjatena lavakujunduses ja näitustel.

Enamuse trumme on Matthew Mitt valmistanud Intsikurmu metsas, kus peale ligunemist Orajões on nahad puhastatud ja raamile tõmmatud. Nii ongi trummid igaüks isemoodi. Suved ja talved koolutavad raame erinevalt, ka hobusenahad raamidel mängivad - lõhestudes või venides.

UMA PIDO on Vana-Võromaa kihelkondi siduv võrokeelne laulupidu, mis toimub alates 2008. aastast kahe või kolme aasta tagant kord Võrus, kord Põlvas.

Siin ma olõ

Näituse "SIIN MA OLÕ" avamine 4. aprillil 2017 kell 17.17

Jarõna Ilo ja Regina-Lukk Toompere näitus

Lasteraamatute Illustraator Jarõna Ilo:
Carlo Collodi Pinocchio 1985
Ingvald Berner Eikeland Segner og historier fra Sidal, Norra 2oo3 (Sirdali lood)
Piia Ausman Tähtsad asjad (Esimesed 5 lugu) 2007
Piia Ausman Kaptenid avastavad maailma 2008
Piia Ausman Tähtsad asjad(10 lugu) 2014
Andry Ervald Unenäorong 2014
Juhani Püttsepp Lugu väikesest tammepuust, vihast ja varesest 2015
Piia Ausman Anna maailm, 2018

Harilikud inimesed

Näituse avamine 4. aprillil kell 16 Rakvere Teatri väikses majas.

Elagu Vabadus!

Näituse avamine Rakvere Teatrigaleriis esmaspäeval, 3. märtsil kell 17.17. Peale näituse avamist kell 18.18 toimub Tarrvi Laamanni raamatu "Minu Jamaica" esitlus. Kirjastuse Petrone Print välja antud raamatut saab koha peal osta.

Teisipäeval, 4. märtsil kell 15.30 toimub teatri fuajees puulõike koolitus, juhendaja Tarrvi Laamann. Koolitus on tasuta.

Fotograaf Mati Unt

4. aprillil kell 17:17 avatakse Rakvere Teatrigaleriis fotonäitus „Fotograaf Mati Unt“.

Läbipaistvas keeles

Tiina Sarapu on klaasikunstnik, kelle jaoks klaas on peamiselt installatsiooni- ja skulptuurimaterjal,  idee tasandil aga vaheaste nähtava ja nähtamatu maailma vahel. Sageli on tema tööde lähtematerjaliks lehtklaas, millest pealtnäha lihtsa painutuse abil on saanud ruumiline vorm. Servad ja pinnad on neis ühtaegu iseseisvad, samas üksteisest sõltuvad elemendid ja moodustavad tänu klaasi läbipaistvusele keeruka mitmekihilisuse. Ruumilised klaasikihid on Sarapu teostes sageli aja kihtide tähenduses. (M. Lobjakas)

TARRVI LAAMANNI NÄITUS

Näituse analoog on alates maikuust mööda Eestit ringi tuuritanud ning nüüd, nagu Tarrvi ütleb, on "varjude" versioon jõudnud Rakverre.

Tarrvi Laamann soovib oma näitust tutvustada tema hea sõbra ja luuletaja Tommyboy sõnadega:

Toomas Erapardi AUTOGRAMMINÄITUS

Tahad näha, milline näeb välja Kerli Kõivu, Mihkel Raua või hoopis Jared Leto autogramm?

Rakvere Teater ja Virumaa Teataja kutsuvad vaatama:

Toomas Erapardi AUTOGRAMMINÄITUST.

Näituse avamine on neljapäeval, 5. aprillil kell 17 Rakvere Teatris (Kreutzwaldi 2a, Rakvere) Üritus on tasuta!

Näitusel on üle 60 portree ja 90 autogrammi, nii Eesti kui välismaa tuntud inimestelt.

Pireti maalid

Piret Kõo maalinäituse avamine Rakvere Teatrikohvikus esmaspäeval, 3. märtsil kell 17.17.

Puine lugu

Avame Piret ja Jüri Mildebergi näituse teisipäeval, 22. novembril kell 17.17 suure maja kohvikus.

Jüri Mildeberg:
See on üks lihtne lugu, peaasjalikult saarepuust, aga ka vahtrast, kasest ja kastanist. Tükati on selles loos ka pronksi ja rauda ja ilusaid klaassilmi. Tegelasteks on meie tuttavad ja armsad kaasteelised ja sõbrad. Noh, mõni ehk nii armas ja sõber ei olegi, aga kaasteeline ikka.

Herman Talvik

Näitus on üleval 23. detsembrist, kuid avamine toimub kolmapäeval, 17. jaanuaril 2018 kell 17.17.

Fotonäitus "PILDID PURGIS"

Sügise saabudes asume kõik hoolsasti saaki koristama ja hoidistama, et oleks, mida pimeduse saabudes avada ja nautida. Rakvere Teatri uue kodulehekülje ja ühtlasi ka Rakvere Teatri 72. hooaja esimene virtuaalne fotonäitus ongi inspiratsiooni saanud eestlaslikust igasügisesest „purki panemisest“. Kogusime kokku eelmise hooaja eredamad hetked ja enne arhiiviriiulitele asetamist laseme ka Sul, hea teatrisõber, osa saada emotsioonidest, mille viimase aasta jooksul teatri fotoaparaadiga kinni püüdsime.
 

ARMASTUSEGA END(L)ALE

Rakvere Teatri Galerii avab taas uksed! Uue hooaja esimese näituse ekspositsioonidel on “poosid” sisse võtnud meie head kolleegid Pärnust. Elagu armastus, elagu teater, elagu kunst!

Näitus on avatud 31 päeva, alates kolmapäevast, 19. septembrist, Rakvere Teatri suure maja fuajees.

Endla teatri 100. juubeli puhul lavastas näitleja Kaili Viidas koos Endla trupi ja tehnilise meeskonnaga 29 maailma kunstiajalukku kuuluvat maali. Ellu äratati teiste seas näiteks Raffaeli „Keerubid“, Diego Velázqueze „Õuedaamid“, Edvard Munchi „Karje“, Andy Warholi „Elvised“.

Savis peegeldub...

Ainult vaim, kui tema hingus
puudutab savi, võib luua inimese.

SAVIS PEEGELDUB...

Alguses oli sõna.
Ja sõna oli lavastaja juures.
Ja lavastaja oli ...
Ja meie kõik.
Ja seesama oli lavastuse algus...

Kuid kes me kõik oleme selles protsessis – savi?

3 AINUS

Pärnu Kunstisuvi toimub uues kuues juba neljandat aastat. Seekordne näitus pealkirjaga "3 AINUS" on Rakvere Teatrigaleriis avatud 1. oktoobrini 2017.

Igalühel meil on midagi olulist öelda, laiali laotada, endast ära anda.
Pärnu Kunstisuvi 2017 näitus “3 AINUS” kutsub vaatama eesti kunsti sümbioosi – just sel hetkel tekkivaid kooslusi, just selle näituse jaoks valminud teoseid. “3 AINUS“ on spekulatsioon „Kolmainsusest“, mis on teadagi mis ja kes. Aga ka „Kolmainsus“ on omamoodi spekulatsioon, kordumatu oma olemuses.

Lasteraamatu illustratsioonide näitus

Rakvere Teatri uus lastelavastus "Päästame ema" andis mulle mõtte jätkata lastele mõeldud näitusega. Koostöös Lääne-Virumaa Raamatukoguga avame 17. jaanuaril kell 18 Rakvere Teatri väikeses majas lasteraamatute illustratsioonide näituse. Näitusel on illustratsioone eesti kunstnike rikkalikust valikust ja mõningaid erksaid välismaiseid näiteid. Raamatukogu pani välja eesti illustraatorite vanade raamatute eksemplarid ning samuti kaasaegset moodsat raamatukujundust. Minu poolt on aastate jooksul mitmetest maailmanurkadest kaasa toodud, mind paelunud illustratsioonidega raamatud.