RT MUUSIKA

Tegemist on Rakvere Teatris neljandat hooaega toimuva sarjaga.
See, et näitlejad ka laulda oskavad, ei tohiks enam kedagi üllatada. RT muusika annab neile aga võimaluse end publikule tutvustada uutes muusikalistes vormides, pakkuda nostalgiat või tuua üllatusi. Möödunud aastal laiendasime sarja raami, luues võimaluse kutsuda koju tagasi ka oma "kadunud pojad". Käesoleval aastal toome publiku ette ka muusikuid ja muusikat, mis on otseselt seotud meie lavastustega.

Praeguseks on toimunud sarja raames järgmised kontserdid: Imre Õunapuu esimene autorikontsert, Silja Miksi ülesastumine hooaja avapeol, Ülle Lichtfeldti ja Isasõprade ainukordne kontsert jõulukuul, teatri 79. sisehooaja lõpetas oma kohvikukontserdiga Jaune Kimmel, kodukohvikus "Getoekspress" lõi muusikalist atmosfääri Märten Matsu, kes septembris esitles ka oma autorimuusikat. Novembris täitus väike saal kuulama kooslust Margus Grosnõi trio. 

Möödunud aastal, kui keskendusime meie "kadunud poegadele", külastasid meid üle pika aja sõbrad ansamblist Jäääär, ammustel aegadel meie lavalaudu vallutanud Inga Lunge ning lastelavastusele "Kuldse liilia saladus" nimiloo kirjutanud ning muusikalise kujunduse teinud Mari Jürjens.

 

Arhiiv

RT muusika: Mari Jürjens

RT muusika: Mari Jürjens "Omaenese ilus ja veas" plaadiesitluskontsert

Mari Jürjens „Omaenese ilus ja veas”

Laulja ja laulukirjutaja Mari Jürjens annab 10. oktoobril välja oma neljanda stuudioalbumi “Omaenese ilus ja veas” ning tuleb sügisel uute lauludega mitmesse talle olulisse kontsertpaika. Rakvere Teatri väikses saalis toimub kontsert neljapäeval, 26. novembril kell 19.

RT muusika: JÄÄÄÄR „Kadunud poegade kadunud laulud”

Jääääre kontsert „Kadunud poegade kadunud laulud”

Jaan Söödile ei ole Rakvere Teatri lava võõras. Ta on löönud muusikuna kaasa meie lavastustes ning andnud korduvalt teatrikohvikus kontserte. Aastal 2005 musitseeris ta Rakvere Teatri renoveerimisejärgsel avamispeol. Nüüd, viisteist aastat hiljem, tuleb Jaan taas meiega juubeliaastat tähistama, seekord koos sõpradega. Laulmisele tulevad lood, mida pole pikka aega esitatud.

RT muusika: Margus Grosnõi trio

Margust oleme me kuulnud laulmas mitmetes kooslustes ja lavastustes. Aga laulmist ei ole ta kunagi õppinud ega ka muusikakoolis käinud. Talle lihtsalt meeldib laulda ja nagu ta ise ütleb: "Kuna natuke viisi pean, siis on igale poole esinema pandud." Kuid laulupeole jõudis ta sel suvel päris esimest korda, lauldes Rakvere Teatri segakooris.

RT muusika: Matsu & sõbrad

Tere! Mina olen Märten Matsu ja teid ootab ees autorikontsert “Matsu & Sõbrad”.

Pildi autor Maret Saluste

RT muusika: JAUNE


Rakvere Teatri näitleja Jaune Kimmeli eneseületus kuubis: akordion, klaver ja hääl

“2001. aastal algas mu 8-aastane sõprus muusikakooliga. Õppisin akordionit, vahepeal kuulusin ka Eesti Vabariiklikusse akordioniorkestrisse. Neljandal aastal, nagu ikka, lisandus erialapillile klaver ning sealt tekkis tahe end mõnikord ka klaverisse unustada.

Muusika on minuga alati kaasas, aga pillimäng on kohal hetkedel, mil tuleb tunne end teistmoodi laadida, unustusse viskuda, mujal viibida...

RT muusika Ülle Lichtfeldt ja Isasõbrad (Foto Anne & Stiil, fotograaf Anu Hammer ja stilist Kelly Kipper)

RT muusika: Ülle Lichtfeldt ja Isasõbrad

Kontsert ja pidu

Sa sõidad 15. detsembri õhtul Rakvere Teatrist mööda ja põikad korra lörtsi eest kohvikusse. Kohviku poole minnes kostab väikse maja poolt hääli, uste vahelt paistab valgust. Häältes on segunenud muusika ja sõnad, selles on midagi erutavat ja saladuslikku. Sa mõtled, et etendusi ei tohiks sel õhtul ju olla.