VOLLI KÄRO JUUBELIÕHTU

On vähe inimesi, kes on sama igavesed kui Rakvere Teater, aga üks neist särab ereda tähena meie keskel ja on väsimatult vormis.

Volli juubeliõhtul kattub vanameister pidulikult kullaga ja hakkab helendama. Tema kõrvale diivanile satub istuma inimesi, kes meenutavad Volli lapsepõlve, noorukiiga ja tema parimaid päevi, millest paljud on veel ees.

Mängime!

Andrus Kivirähk ja tema lasteraamat „Sirli, Siim ja saladused” on tuttav paljudele lastele, võib-olla on see isegi juba koolis ühiselt loetud ja arutatud. Sel aastal detsembrikuus jõuab see fantaasia- ja mängurohke materjal Rakvere Teatris lavale. Enne kardinate avanemist kutsume koole ja lasteaedu endaga üheskoos fantaasiamänge mängima, et viia mõtted Sirli, Siimu ja nende seikluste radadele. Selleks oleme valmis mõelnud ühe mängu või isegi mängupäeva, mis sobib läbiviimiseks nii koolides kui lasteaedades.

"Kuni ta suri" detsembrist taas mängukavas

Detsembrist on taas mängukavas lavastus "Kuni ta suri", mille etendused asendati sügisel näitleja haigestumise tõttu. Mängukavas olnud detsembri etendused toimuvad, välja arvatud 14. detsembri etendus Tallinnas. Sofja Ivanovna rollis on nüüdsest ka Ülle Kaljuste (külalisena Eesti Draamateatrist). 

Danzumees on lavastuse kohta kirjutanud nii: Muhe, soe, naljakas ja südamlik teatriõhtu. Head näitlejad, mõnus lugu, hubane ja hämar ning kammerlik lavastus. 

Charlotte Löwensköldiga Lahemaa mõisatesse

Armastussaaga "Charlotte Löwensköldi" tegevus toimub põhjamaises mõisas. Tutvustamaks Eesti mõisakultuuri, loosime koostöös Lahemaa mõisatega välja auhindu Charlotte Löwensköldi Rakvere etenduste külastajate vahel.

Algasid proovid lavastusega "Tants"

Lavastaja Veiko Õunpuu alustas proove psühholoogilise trilleriga "Tants", mis on tõlgendus August Strindbergi näidendist "Surmatants".

"Tantsu" tegevus leiab aset üksildases sõjaväekindluses. Seal elava mehe ja naise kujutlusmängud kasvavad kolmanda osapoole saabudes halastamatuks kodusõjaks, kus haiget tegemisest võib saada ülim märk siirast armastusest.

Algasid "Oi, Johnny" proovid

Algasid Ray Cooney komöödia "Oi, Johnny" proovid.

Tavalisest taksojuhist saab seksiurka pidaja, vähemalt teda ümbritsevate inimeste arust. Kahes teineteisega äravahetamiseni sarnases korteris läheb väikeste hädavalede mõjul lahti tõeline naljaralli, kus üks jabur olukord ajab teist taga ja kus lõpuks ei saa enam keegi päris täpselt aru, kes kellega magab ja mida valetab. Ray Cooney komöödia laseb ennast tühjaks naerda, aga ka mõista, et iga tõelise naudingu taga on siiras armastus ja sõprus.

Charlotte Löwensköldi mõisamenüü

Põhjamaine armastuslugu „Charlotte Löwensköld” viib meid rändama mõisamaailma. Koos lavastusega toome teieni maitseelamusi mõisaköökidest – enne „Charlotte Löwensköldi” Rakvere etendusi saab nautida õhtusööki, mille menüü on valminud koostöös Lahemaa mõisade peakokkadega.

Mask kaitseb!

Üheksa Eesti teatrit – lisaks Rakvere Teatrile, Eesti Draamateater, Eesti Noorsooteater, Endla Teater, Rahvusooper Estonia, Tallinna Linnateater, Teater Vanemuine, Ugala Teater, Vene Teater – tulid avalikkuse ette üleskutsega kanda teatris maski.

Esietendus "Lõppmäng"

Absurdimeistri Samuel Becketti „Lõppmäng”, mida võib nimetada ka naljaks maailma kadumisest, esietendus 17. oktoobril 2020 Rakvere Teatri väikses saalis. Peeter Raudsepa lavastuses mängivad Margus Grosnõi, Märten Matsu, Volli Käro ja Helgi Annast.

"Lõppmäng tähendab males viimaste lauale jäänud malenditega võidu või kaotuse poole liikumist," selgitas lavastaja Peeter Raudsepp.

"Made in China" viimased etendused

Novembris mängitakse viimaseid kordi lavastust "Made in China". Urmas Lennuki kirjutatud ja lavastatud tarbimiskesksest ühiskonnast rääkivas loos antakse üle vindi keeratud nägemus sellest, kuidas maailm loodi. Enne esietendust sõnas lavastaja: "Laskem presidenditel tõsistest asjadest tõsiselt rääkida, teater võib käituda rohkem nagu kuninga kojanarr, osundades neile teemadele näiteks mängu kaudu." Madis Kolk on lavastuse kohta kirjutanud: "Lihtsalt ilma itsitamata või häbenemata on välja öeldud puhas tõde."

"Verikambi" viimased etendused

Sügishooajal 2020 näeb viimaseid kordi lavastust "Verikambi".

Tume noortepõnevik "Verikambi" on teie ees veel 13. novembril Türi kultuurikeskuses ja 18. novembril Rakvere Teatris. Kokku mängitakse "Verikambit" 26 etendust. 
 

Liitu infokirjaga!

Rakvere Teatri infokirjaga saab liituda siin.

Uudiskirjas jagame teiega värsket infot uuslavastuste, ürituste, eripakkumiste ja muu teatris toimuva kohta. Kuna anname etendusi üle Eesti, saab liitudes valida huvipakkuva teatripiirkonna. Uudiskirja saadame välja 1 kuni 2 korda kuus. Uudiskirjade koostaja on teatri turundusspetsialist Kristjan Priks.

 

 

Publikupreemiate ning tänuordenite laureaadid

5. septembri õhtul kuulutati Rakvere Teatri hooaja esimesel suure saali esietendusel "Charlotte Löwensköld" välja möödunud hooaja publikulemmikud ning jagati koostööpartneritele ordeneid.

Esietendus "Kõike head, vana toriseja"

7. augustil esietendus lugu inimlikkuse ja mõistmise otsimisest, Soome ühe müüduima autori Tuomas Kyrö komöödia "Kõike head, vana toriseja".

INFO

Hea Rakvere Teatri sõber!

Eesti kehtestatud eriolukorra tõttu ärajäänud etenduste piletite tagasiost on lõppenud.

Teatrikohviku menüü

 

Mitte, et meil oleks midagi selle vastu, et telefonitsi inimestele menüüd ette lugeda... aga tunduvalt lihtsam on Teil avada hoopis meie koduleht, sest seal on igapäevaselt kõik samuti kirjas (ja helistada võib ju ka – sest toredate inimestega meeldib meile alati rääkida).

Päevapakkumiste menüü leiad siit.

"Kuni ta suri" etendused asendatakse

Näitleja haigestumise tõttu asendatakse septembris kuni novembris toimuma pidanud lavastuse "Kuni ta suri" etendused. Ostetud piletid kehtivad asendusetendusele. Kui asendusetendus ei sobi, pakume võimalust valida Rakvere Teatri mängukavast mõni teine etendus või vahetada piletid kinkekaardi vastu, mis kehtib 31. maini 2021. Selleks palume ühendust võtta aadressil kassa@rakvereteater.ee

Esietendus "Charlotte Löwensköld"

Rakvere Teatri 81. hooaja teine uuslavastus on põhjamaine armastuslugu "Charlotte Löwensköld".  Selma Lagerlöfi üle põlvkondade ulatuv saaga räägib seisustest, uhkusest, väärikusest, viisakusest, armastuse suurusest ja lubaduste kaalust.  Nimiosas mängib Natali Väli, lavastas Urmas Lennuk. Esietendus 5. septembril kell 19 Rakvere Teatri suures saalis.