Järgmise hooaja piletid

Müügile tulid Rakvere Teatri järgmise hooaja piletid. Augustist novembrini mängime kokku 128 etendust, neist 67 kodusaalides ning 61 väljasõitudel üle kogu Eesti. 

Augustis esietendub "Tavaline ime"

Muusikaline armastuslugu Tavaline ime” jõuab lavale vaid valitud arv kordi augustis, septembris ja novembris. Ainult Rakvere Teatri kodusaalis mängitava lavastuse peaosades astuvad üles Ott Lepland ja Saara Pius. Lugu räägib inimeseks olemise imelisest kergusest ja imekspandavast raskusest.

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid möödunud hooaja silmapaistvamate tegude, rollide ja teiste “naelapea pihta” tabamiste eest. Alates teatrimaja renoveerimisest 2005. aastal on üleantavaks auhinnaks sepistatud nael.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistati kolleegide hinnangul Grete Jürgenson Anna rolli eest lavastuses „Charlotte Löwensköld” ning Sirli rolli eest lavastuses „Sirli, Siim ja saladused”. Meesnäitleja naela pälvis Margus Grosnõi Hammi rolli eest lavastuses „Lõppmäng” ning osatäitmise eest kontsertlavastuses „Lihtsalt, rõõmuks”.

3. märtsi kuni 23. mai etendused jäävad ära

Hea publik, 

Eesti Vabariigi valitsuse otsuse kohaselt ei toimu etendused Eesti teatrites 3. märtsist 23. maini 2021. 

Teatrid on taas avatud 50%-se täituvusega alates 24. maist. Oleme hakanud klientidega ühendust võtma, et pakkuda kevadel ära jäänud etendustele asendusi. Kindlasti ei lähe teie piletid kaduma, informatsioon on kuupäevaliselt ja nimeliselt tallel meie elektroonilises piletimüügisüsteemis. 

Kõiki piletitega pakutavaid võimalusi saab näha siit.

Näitus Teatrikino akendel

Esmaspäevast, 22. märtsist alates saab Rakvere Teatrikino akendel vaadata näitust „Naise elu lõuend“. 

Kuna maja on klaasist, siis on võimalik fotosid ja naiste ilu nautida tervislikul moel ümber maja jalutades. “Fotod osutusid nii suurteks ja võimsateks, et idee sel moel neid eksponeerida sündis mu peas kohe,” kõneles Rakvere Teatri peakunstnik Eveli Varik. “Pargipuude peegeldused lisavad naistele ainult võlu ja ajatust juurde,” lisas ta.

Rakvere Teater pälvis preemia Baltoscandali korraldamise eest

Rakvere Teater pälvis rahvusvahelisel teatripäeval Eesti Teatriliidu juhatuse auhinna festivali Baltoscandal korraldamise eest 2020. aasta keerulistes tingimustes. Suured tänud kõikidele truppidele, kes meiega sellel teekonnal kaasas käisid! Nende hulgas on paljud välismaa esinejad, kellest enamus pidi festivalil osalemisest loobuma ning eesti trupid, kellega koos õnnestus Baltoscandal läbi viia. 

Esietendub KATK.EST.USED.

Aastal 2021 esietendub noore autori-lavastaja Karl Koppelmaa helge perekonnadraama „Katk.Est.Used.“, mis toob ühele lavale kokku vanemad ja nende lapsed, kes ise peagi lapsevanemateks saamas. Ühes Eesti väikelinnas toimuv on pilguheit sellele, miks on perekond oluline – isegi kui ollakse erineval arvamusel, vihastatakse ja lepitakse. Kui 20-ndates noored kunstiinimesed valmistuvad oma esimese lapse sünniks, paneb see neid vaatama ja arutlema selle üle, kuidas on enne neid elatud.

Head teatripäeva!

Meie poolt edastab teatripäeva tervituse Esko (Tarvo Sõmer), Eskole kirjutas teksti Urmas Lennuk.

Algasid "Tavalise ime" proovid

Algasid muusikalise mõistuloo „Tavaline ime” proovid. Jevgeni Švartsi lüürilise armastuse lugu on allegooria, kus kohtuvad maagia ja muusika, hirm ja arm. Aastakümneid tagasi kirjutatud lugu vaatab otsa tänasele päevale, kus hirmu tekitab see, mis tundmatu. Aastal 2021 Rakvere Teatri suures saalis etenduva lavastuse peaosades on Saara Pius ja Ott Lepland, lavastab Eili Neuhaus.

Esietendus Tants

Rakvere Teatri väikses saalis esietendus 12. veebruaril August Strindbergi "Tants". Lavastaja Veiko Õunpuu sõnul on tants pealkirjana abstraktsem kui Strindbergi originaalpealkirja surmatants. "See on mitte ainult tants surma palge ees, vaid mingis mõttes igikestev, pidevalt aset leidev tants suhetes ja elus".

Osades Tiina Mälberg, Toomas Suuman ja Tarvo Sõmer. 

Etendusasutuste Liidu pöördumine

Hea teatrisõber!

Täname Sind pingutuse eest, mida oled teinud seni, et võidelda viirusega. Oled kandnud eeskujulikult maski, desinfitseerinud käsi ja hoidnud teiste teatrikülalistega distantsi. Oled aidanud hoida kultuuri lahti. Ja oled näidanud head eeskuju ka väljaspool teatrit.

Me kõik oleme viirusest väsinud, nii publik kui teatrid. Vaatamata väsimusele peame üheskoos pingutama, et hoida seda edu, mida viirusega võitlemisel Eestis saavutanud oleme. Peame pingutama, et hoida teatrid avatud: nii meie, teatrid, oma kollektiivides, kui teie, publik, meid külastades.

"Ükssarvikute farm" taas repertuaaris

Publiku soovil on Rakvere Teatri mängukavas taas lavastus "Ükssarvikute farm"

See on lugu kolmest naisest, kes kirjanduslukku kinni jäänud: Raja Teelest, Tammsaare Tiinast ja Mäeküla Marist. Lutsu, Tammsaare ja Vilde poolt raamatukaante vahele vangi pandud naised nõuavad oma äpardunud eluga vanaema juurde sattunud kirjanik Heldurilt vastuseid.

Esietendus "Oi, Johnny"

Rakvere Teatri suures saalis esietendus 16. jaanuaril Ray Cooney komöödia "Oi, Johnny", mis toob välja inimeste seksuaalsuse, tegemata sellest mureteemat. Järgmised etendused on 19. jaanuaril, 5., 11. veebruaril Rakveres ning 3. veebruaril Haapsalus.

"Lendas üle käopesa" etendused asendatakse

29. jaanuaril Rakvere Teatris ja 1. veebruaril Ugala Teatris toimuma pidanud "Lendas üle käopesa" etendused asendatakse näitleja haigestumise tõttu. 

Algasid proovid lavastusega "Tants"

Lavastaja Veiko Õunpuu alustas proove psühholoogilise draamaga "Tants", mis on tõlgendus August Strindbergi näidendist "Surmatants".

"Tantsu" tegevus leiab aset üksildases sõjaväekindluses. Seal elava mehe ja naise kujutlusmängud kasvavad kolmanda osapoole saabudes halastamatuks kodusõjaks, kus haiget tegemisest võib saada ülim märk siirast armastusest.

Algasid Katk.Est.Used. proovid

Lavastaja Karl Koppelmaa alustas Rakvere Teatris proove eluliste vooruste ja probleemidega eesti perekonna looga „Katk.Est.Used.”.

Loo pealkirjas on autori sõnul taotluslik kahetimõistetavus.

"Sirli, Siim ja saladused": laste unistused

Detsembris esietendub Rakvere Teatris "Sirli, Siim ja saladused". Andrus Kivirähki raamatul põhinev Mari Antoni lavastus viib meid rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse. Millest aga unistavad lapsed? Meie unistuste üleskutsele vastas mitukümmend kooli ja lasteaeda üle Eesti. Aitäh kõigile, kes unistasid koos meiega! Siin jagame teiega meile saadetud unistusi.

Esietendus "Sirli, Siim ja saladused"

Suures saalis esietendus 9. detsembril Andrus Kivirähki tuntud lasteraamatul põhinev „Sirli, Siim ja saladused”, milles argipäev seguneb unistustega.