Esietendub "Algus"

2022. aasta esimene uuslavastus Rakvere Teatris on stereotüüpe murdev David Eldridge’i näidend „Algus”, mille lavastab Tiina Mälberg.

Publiku-uuring 2022

Publiku tagasiside on meile väga oluline. Et teie soove, arvamusi ja kogemusi paremini mõista, viime läbi 10. veebruarini kestva publiku-uuringu. Palume, et võtaksite ligikaudu 5 minutit selleks, et täita küsimustik, mille leiate siit (klõpsates avaneb link). 

Siin on COVID-19 turvaline

Rakvere Turismiinfokeskuse poolt välja antud märgisega "Siin on COVID-19 turvaline" kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Lux Expressiga Rakvere Teatrisse

Uus aasta toob häid sõnumeid kaugematele teatrisõpradele, sest nüüd saab pealinnast ning Haljalast Rakvere Teatrisse sõita Lux Expressi bussidega.

Lux Expressi bussiliinil nr 746 väljumistel Tallinnast kell 17.15 ja Narvast kell 19.30 on uus peatus Rakveres „Teater“. Tallinnast jõuab buss peatusesse Teater kell 18.37 ning Narva poolt tagasi tulles väljub Rakverest Tallinna poole kell 21.33. See võimaldab tulla Tallinnast vaatama meie etendusi ning pärast bussiga pealinna tagasi sõita.

2022. aasta suvelavastus on "Robin Hood"

Müügile tulid "Robin Hoodi" piletid! Juunis 2022 jõuab Lammasmäe puhkekeskuses Lääne-Virumaal publiku ette suvelavastus "Robin Hood". Ettemääratusest ja armastusest, aga ka endast nõrgemate aitamisest rääkiva suurejoonelise lavaloo on kirjutanud Urmas Lennuk, lavastab Taavi Tõnisson Eesti Noorsooteatrist. Publiku ette astub suur osa Rakvere Teatri trupist, nimiosas Madis Mäeorg, lisaks mitmed külalised.

Algasid "Rosmersholmi" proovid

Peeter Raudsepp alustas proove Henrik Ibseni näidendiga "Rosmersholm".

Rosmersholm on rikas pärusmõis ja kogukonna tugisammas, kus ootavad ees pinevad valimised. Poliitiliste ja isiklike kirgede pingeväljas avatakse kaua suletud mälestuste väravad ja kibemagusa armastuse salalaekad.

VÕTAME TÖÖLE PARKIMISKORRALDAJA,

kelle tööülesandeks on korraldada sõidukite parkimist Rakvere Teatri hoovis või teatri huviorbiiti jääval objektil enne etenduse või ürituse algust ja vajadusel peale etenduse või ürituse lõppu.

OLULINE INFO PUBLIKULE

Rakvere Turismiinfokeskuse poolt välja antud märgisega "Siin on COVID-19 turvaline" kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Robin Hoodi seiklusretked Lammasmäel

Juunis jõuab Lammasmäe puhkekeskuses publiku ette suurejooneline lavalugu "Robin Hood", milles astub üles suur osa Rakvere Teatri trupist. Lisaks Robin Hoodi seikluste kaemisele saab ka ise härjal sarvist haarata ning enne ja pärast etendusi Lammasmäel mõni seiklus ette võtta. Nii lavastuse "Robin Hood" kui seiklusretked ning saunapakett on müügil Piletimaailmas. Lavastuse piletid leiab siit.

2022. aasta piletid müügil

Müügile tulid Rakvere Teatri piletid jaanuari kuni märtsi etendustele.

Sellesse aega jääb meil kaks esietendust. Tiina Mälberg toob jaanuari lõpuks väikses saalis lavale David Eldridge`i "Alguse", kus mängivad Silja Miks ja Andres Mähar (külalisena Vanemuisest). Peeter Raudsepp lavastab Ibseni "Rosmersholmi", mis esietendub märtsi alguses suures saalis.

Rakvere Teater jagas ordeneid

Möödunud reede õhtul, pärast hooaja esimest esietendust „Tavaline ime”, andis teater üle kolm tänuordenit.

Vastutulelikkuse ja kiire abi eest viiruseolukorrast tingitud keerulistel aegadel tänas ja tunnustas Rakvere Teater koostööpartneri ordeniga Rakvere Haiglat. Ordeni võttis vastu AS Rakvere Haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.

Eriti sagedase teatritee leidmise eest tänas ja tunnustas Rakvere Teater teatritruuduse ordeniga Katrin Satsit.

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid möödunud hooaja silmapaistvamate tegude, rollide ja teiste “naelapea pihta” tabamiste eest. Alates teatrimaja renoveerimisest 2005. aastal on üleantavaks auhinnaks sepistatud nael.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistati kolleegide hinnangul Grete Jürgenson Anna rolli eest lavastuses „Charlotte Löwensköld” ning Sirli rolli eest lavastuses „Sirli, Siim ja saladused”. Meesnäitleja naela pälvis Margus Grosnõi Hammi rolli eest lavastuses „Lõppmäng” ning osatäitmise eest kontsertlavastuses „Lihtsalt, rõõmuks”.

Rakvere Teater pälvis preemia Baltoscandali korraldamise eest

Rakvere Teater pälvis rahvusvahelisel teatripäeval Eesti Teatriliidu juhatuse auhinna festivali Baltoscandal korraldamise eest 2020. aasta keerulistes tingimustes. Suured tänud kõikidele truppidele, kes meiega sellel teekonnal kaasas käisid! Nende hulgas on paljud välismaa esinejad, kellest enamus pidi festivalil osalemisest loobuma ning eesti trupid, kellega koos õnnestus Baltoscandal läbi viia. 

Head teatripäeva!

Meie poolt edastab teatripäeva tervituse Esko (Tarvo Sõmer), Eskole kirjutas teksti Urmas Lennuk.

Liitu infokirjaga!

Rakvere Teatri infokirjaga saab liituda siin.

Uudiskirjas jagame teiega värsket infot uuslavastuste, ürituste, eripakkumiste ja muu teatris toimuva kohta. Kuna anname etendusi üle Eesti, saab liitudes valida huvipakkuva teatripiirkonna. Uudiskirja saadame välja 1 kuni 2 korda kuus. Uudiskirjade koostaja on teatri turundusspetsialist Kristjan Priks.

 

 

"Sirli, Siim ja saladused": laste unistused

Detsembris esietendub Rakvere Teatris "Sirli, Siim ja saladused". Andrus Kivirähki raamatul põhinev Mari Antoni lavastus viib meid rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse. Millest aga unistavad lapsed? Meie unistuste üleskutsele vastas mitukümmend kooli ja lasteaeda üle Eesti. Aitäh kõigile, kes unistasid koos meiega! Siin jagame teiega meile saadetud unistusi.

Mängime!

Andrus Kivirähk ja tema lasteraamat „Sirli, Siim ja saladused” on tuttav paljudele lastele, võib-olla on see isegi juba koolis ühiselt loetud ja arutatud. Sel aastal detsembrikuus jõuab see fantaasia- ja mängurohke materjal Rakvere Teatris lavale. Enne kardinate avanemist kutsume koole ja lasteaedu endaga üheskoos fantaasiamänge mängima, et viia mõtted Sirli, Siimu ja nende seikluste radadele. Selleks oleme valmis mõelnud ühe mängu või isegi mängupäeva, mis sobib läbiviimiseks nii koolides kui lasteaedades.