Baltoscandal 3.–7. juulil

Suvine teatrifestival Baltoscandal toob 3.–7. juulini Rakverre kokku Eesti ja maailma silmapaistvamad teatritegijad. Tänavune festival saab olema juubelihõnguline, tähistades 30 aasta möödumist esimesest Baltoscandalist Rakvere linnas. Baltimaade ühe vanima teatrifestivali järjepidevusest annab märku ka see, et Priit Raua kokku pandud programmist leiab mitu tuttavat nime, kes varemgi festivalile kutsutud.

Suvine vaheajatellimus e-poest!

Teatrikohvik on kokku pannud suvise erimenüü suvelavastuse "Lahkumine" etenduste eel ja vaheajal nautimiseks. Saad selle mugavalt ette tellida kohviku e-poest.

"Lahkumist" mängime juunis 2024 Loobu mõisa aidas Lääne-Virumaal.

Juubelihooaja piletid müügil

Müügile tulid meie sügishooaja piletid!

Viska pilk peale mängukavale, sest sügisel alustame 85. juubelihooaega. Uuendusena on meie sügise piletid nüüd lisaks Piletimaailmale müügil Piletilevis.

Algasid „Reekviem unistusele” proovid

Teatri proovisaalis algasid Hubert Selby Jr romaani „Reekviem unistusele" lavaversiooni proovid. Peamiselt filmina tuntust kogunud lugu on teatri jaoks ette valmistatud mitu aastat.

„Mõni aasta tagasi, kui sain selle dramatiseeringu autoriõigused, olin väga õnnelik. Saades teada, et tegemist on Selby romaani maailmaesietendusega, lisas see küll teatavat pinget, kuid see on vaid positiivne,” sõnas lavastaja Anna-Maria Lipponen, kes on Helsingis baseeruva teatrirühmituse Studio Total üks eestvedajaid.

Suvelavastus "Lahkumine" Loobu mõisas

Rakvere Teater seab end 2024. aasta juunis sisse Loobu mõisa aidas, kus etendub Philip Osmenti "Lahkumine".

„Kiida või kiru” võitja on selgunud

Rakvere Teatri kirjutamiskonkursi „Kiida või kiru” võitja on selgunud!

1619 aastaste noorte kirjutamiskonkursil pälvis esikoha Ronja Taluniku arvustus „Soola puhudes ei tohiks pipraga peale virutada”, mis on terane ja kujundlik analüüs Taavi Tõnissoni lavastusele „Metamorfoos”.

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

Laupäeval, 24. veebruaril tähistas Rakvere Teater oma 84. sünnipäeva. Traditsioonilise sünnipäevamatka järel jagati välja kolleegipreemiad eelmise aasta eest ja omanikku vahetasid rändauhinnad.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistasid kolleegid Anneli Rahkema rollide eest lavastustes „Süüta süüdlased” (Niina Pavlovna Korinkina) ja „Ettevaatust, õnn!” (Elsa Jean Krakowski).

Parim meesnäitleja on teatrirahva arvates Märten Matsu – Gregor lavastuses „Metamorfoos” ja Alex Lindel lavastuses „Ettevaatust, õnn!”.

Esietendus "Esimene armastus on revolutsioon"

Sünnipäevakuul esietendus väikses majas Margo Tederi (VAT Teater) lavastajakäe all „Esimene armastus on revolutsioon”.

Esietendus"Madisoni maakonna sillad"

Armastatud menuromaani „Madisoni maakonna sillad” lavaversioon esietendus 26. jaanuaril Rakvere Teatri suures majas.

Esietendus "Karge meri"

15. märtsil esietendus Rakvere Teatri väikses majas „Karge meri”. Lavastajana pani "Karge merega" rinnad risti saarlane Elar Vahter, kel laevamehe paberid taskus ning kes on ka ise sadade miilide kaupa merd mõõtnud. 

Lux Expressiga Rakvere Teatrisse

Tallinnast ning Haljalast saab Rakvere Teatrisse sõita Lux Expressi bussidega.

Lux Expressi väljumistel Tallinnast kell 16.00 ja Narvast kell 19.30 on uus peatus Rakveres „Teater“. Tallinnast jõuab buss peatusesse Teater kell 17.25 ning Narva poolt tagasi tulles väljub Rakverest Tallinna poole kell 21.33. See võimaldab tulla Tallinnast vaatama meie etendusi ning pärast bussiga pealinna tagasi sõita.

Tallinnast väljuval reisil on see nõudepeatus ainult väljumiseks; Narvast väljuval reisil peatus väljumiseks ja eelmüügist ostetud piletiga sisenemiseks.

Märka, et oled teatris!

Eesti teatrite ühine kampaania „Märka, et oled teatris” kutsub kaasa mõtlema murekohtadele, millega puutuvad kokku nii näitlejad laval kui publik saalis. Oleme märganud, et teatriskäimise kultuur on aastatega muutunud. Sarnaselt etenduse ajal laval toimuvaga, mis on nähtav ja kuuldav publikule, on ka publikualal toimuv kuulda ja näha näitlejatele laval. Etenduse ajal tuleb üha sagedamini ette, et vesteldakse valjuhäälselt kaaslasega, krabistatakse kaasa võetud söögiga ja hoitakse pilku helendavas nutiseadmes. Kõik see mõjutab kõrvalistujaid ja artisti laval.  

Teatrikohviku e-pood

Sellest sügisest on avatud Teatrikohviku e-pood! Tutvu e-poega siin.

Etendusele või teistele üritustele tulles saab õhtuoote või vaheajalaua nüüd mugavalt ette tellida.

Kaduviku kaardiga aasta läbi -25%

Kaduviku kaart on Rakvere Teatri kliendikaart, mis kehtib 24/7.

Kogu aeg piletid 25% soodsamad!

Lisaks soodustused Teatrikinos ja Teatrikohvikus.

Vaata ostu- ja tellimise infot siit.

Ukraina toetuseks

Venemaa tungis kallale Ukrainale. Rakvere Teater asub linnulennul 85 kilomeetri kaugusel riigist, mille valitseja viis oma riigi välja tsiviliseeritud maailmast ja astus rahumeelse naaberriigi vastu. Inimlikke väärtusi tallatakse jalge alla toore sõjalise jõuga, tuues ohvriks süütud inimesed mõlemal pool rindejoont. Seisame koos – kolleegid, sõbrad ja publik, eestlased, ukrainlased, venelased ja teised – selle vihkamise vastu. Võimuiha vastu peab tõusma mõistus ja hirmu asemele armastus! Elagu Ukraina!

Meie toetuse märgiks on Rakvere Teater Ukraina värvides.

"Sirli, Siim ja saladused": laste unistused

Detsembris 2020 esietendus Rakvere Teatris "Sirli, Siim ja saladused". Andrus Kivirähki raamatul põhinev Mari Antoni lavastus viib meid rändama kõige sügavamate unistuste maailmadesse. Millest aga unistavad lapsed? Meie unistuste üleskutsele vastas mitukümmend kooli ja lasteaeda üle Eesti. Aitäh kõigile, kes unistasid koos meiega! Siin jagame teiega meile saadetud unistusi.