Sotsiaalmeedia uuring

Hea publik, palume teie abi teatri sotsiaalmeedia paremaks muutmiseks. Selleks palume vastata küsitlusele (klõpsates avaneb link), vastamine võtab aega kuni 10 minutit. Kui soovite osaleda loosimises ja/või liituda meie uudiskirja saajatega, jätke meile küsitluse lõpus oma kontaktandmed. Vastuseid ootame 10. märtsini 2024, võitjad loosime välja märtsi lõpus.

Esietendub "Karge meri"

15. märtsil esietendub Rakvere Teatri väikses majas „Karge meri”. Lavastajana paneb "Karge merega" rinnad risti saarlane Elar Vahter, kel laevamehe paberid taskus ning kes on ka ise sadade miilide kaupa merd mõõtnud. 

Rakvere Teater jagas kolleegipreemiaid

Laupäeval, 24. veebruaril tähistas Rakvere Teater oma 84. sünnipäeva. Traditsioonilise sünnipäevamatka järel jagati välja kolleegipreemiad eelmise aasta eest ja omanikku vahetasid rändauhinnad.

Parimaks naisnäitlejaks tunnistasid kolleegid Anneli Rahkema rollide eest lavastustes „Süüta süüdlased” (Niina Pavlovna Korinkina) ja „Ettevaatust, õnn!” (Elsa Jean Krakowski).

Parim meesnäitleja on teatrirahva arvates Märten Matsu – Gregor lavastuses „Metamorfoos” ja Alex Lindel lavastuses „Ettevaatust, õnn!”.

Suvelavastuse piletid müügil

Rakvere Teater seab end 2024. aasta juunis sisse Loobu mõisa aidas, kus etendub Philip Osmenti "Lahkumine".

Võtame tööle VALGUSMEISTRI

kelle põhiülesandeks on saavutada koos kunstniku ja lavastajaga uuslavastuste väljatoomisel parim valguslahendus, luua valgusefekte, valida ja kasutada oskuslikult olemasolevat valgusaparatuuri ning teenindada mängukavas olevaid etendusi.

KIIDA VÕI KIRU!

Rakvere Teatri kirjutamisvõistlus õpilastele ja õpetajatele Tähtaeg: 31. märts 2024 Võitjad kuulutame välja: 15. aprill 2024 Käisid teatris, aga ei saanud sotti? Lavastus meeldis, aga ei tea, miks?  Ootame noorelt kirjutajalt tagasisidet Rakvere Teatri lavastuse kohta põhjalikumalt kui „meeldis/ei meeldinud”. Sinu kirjatööd lugedes soovime teada saada, kas, kuidas ja millega nähtud lavastus sind kõnetas või miks külmaks jättis. Oma mõtteid Rakvere Teatris nähtu üle on oodatud jagama ka õpetajad.

Võtame tööle PROJEKTIJUHI

lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendajana, kelle põhiülesandeks on Rakvere Teatri sariürituste ja eriprojektina sündivate lavastustega kaasnevate lisategevuste teostamine ideest korralduseni.

Baltoscandali passid

Baltoscandal passid tulid müüki 1. veebruaril ja müüdi 1 tunniga välja. Festivali üksikpiletid tulevad müüki märtsis.

Sel aastal muudab Eesti teatrisuve kirjumaks festival Baltoscandal, mis toob Rakverre 3.–7. juulini kokku etenduskunstide tipptegijad Eestist, Euroopast ja kaugemaltki. Festivali programm avalikustatakse märtsis.

Esietendus "Esimene armastus on revolutsioon"

Sünnipäevakuul esietendus väikses majas Margo Tederi (VAT Teater) lavastajakäe all „Esimene armastus on revolutsioon”.

Esietendus"Madisoni maakonna sillad"

Armastatud menuromaani „Madisoni maakonna sillad” lavaversioon esietendus 26. jaanuaril Rakvere Teatri suures majas.

Viimased etendused

Kevadhooajal mängime viimaseid kordi lavastusi "Kõike head, vana toriseja" ja "Algus".

Lux Expressiga Rakvere Teatrisse

Tallinnast ning Haljalast saab Rakvere Teatrisse sõita Lux Expressi bussidega.

Lux Expressi väljumistel Tallinnast kell 16.00 ja Narvast kell 19.30 on uus peatus Rakveres „Teater“. Tallinnast jõuab buss peatusesse Teater kell 17.25 ning Narva poolt tagasi tulles väljub Rakverest Tallinna poole kell 21.33. See võimaldab tulla Tallinnast vaatama meie etendusi ning pärast bussiga pealinna tagasi sõita.

Tallinnast väljuval reisil on see nõudepeatus ainult väljumiseks; Narvast väljuval reisil peatus väljumiseks ja eelmüügist ostetud piletiga sisenemiseks.

Jaanuari kuni juuni piletid müügil

Müüki tulid kõik Rakvere Teatri jaanuari kuni juuni piletid! Võimalus on soetada pilet pikalt välja müüdud etendustele, aga ka kõikidele uuslavastustele ja väljasõiduetendustele üle Eesti! 
Enne suvehooaega esietendub veel viis uuslavastust.
9. detsembril esietendub suures majas lastelavastus "Kessu ja  Tripp".
26. jaanuaril esietendub suures majas "Madisoni maakonna sillad".

Teadaanne maailma parimatele trikimeistritele!

Aitäh kõigile, kes oma trikivideosid saatsid! Tripp tegi loosiratta vastutusrikast tööd ja külaskäigu telemajja võitsid Nõmme Animakooli nõiad! 
Eriauhinna saab Väike-Maarja Gümnaasiumi 1. a klass, keda ootab "Kessu ja Tripi" etendusele tulles magus üllatus.

Märka, et oled teatris!

Eesti teatrite ühine kampaania „Märka, et oled teatris” kutsub kaasa mõtlema murekohtadele, millega puutuvad kokku nii näitlejad laval kui publik saalis. Oleme märganud, et teatriskäimise kultuur on aastatega muutunud. Sarnaselt etenduse ajal laval toimuvaga, mis on nähtav ja kuuldav publikule, on ka publikualal toimuv kuulda ja näha näitlejatele laval. Etenduse ajal tuleb üha sagedamini ette, et vesteldakse valjuhäälselt kaaslasega, krabistatakse kaasa võetud söögiga ja hoitakse pilku helendavas nutiseadmes. Kõik see mõjutab kõrvalistujaid ja artisti laval.  

Esietendus "Hääl minu sees"

10. novembril esietendus Rakvere Teatri väikeses majas lavastus „Hääl minu sees”, mis toob esmakordselt partneritena lavale ema ja poja - Tiina Mälbergi ja Karl Robert Saaremäe.

Publikulemmikud

20. oktoobril, pärast „Onu Vanja” viimast kodusaali etendust, kuulutati välja 83. hooaja publikupreemia saajad.

Rakvere Teater jalutab

Lavastuse „Nipernaaditalv” etendumisõhtutel Rakvere Teatris saab jalutada koos lavastaja Urmas Lennukiga läbi linna ja avastada sidemeid tuntud kirjanike ning kultuurilugudega.

Rännakud algavad Lääne-Virumaa keskraamatukogu fuajeest (Lai tänav 7) ja lõpevad Rakvere Teatris (Kreutzwaldi 2a). Teekonna läbimiseks kulub 30–40 minutit. Kuigi jalutuskäigul osalemine on tasuta, on vajalik eelregistreerimine eelmise päeva lõunaks (kell 12) aadressil kassa@rakvereteater.ee või telefonil +372 32 95444.