Eestis vändatakse koroona kiuste mängufilmi

Aprilli keskpaigani kestavad Eesti eri paigus vendade Lee Roy ja Kane Kunzi mängufilmi «Tappa laps» («Kill the Child») võtted. Praegu peatub filmikaravan Lahemaal.

Järgmise aasta sügiseks valmiva täispika õudustrilleri süžee keskmes on filmi kaasprodutsendi Elina Litvinova sõnul usuteema, täpsemalt hea ja kurja võitlus.

Mängufilmi originaalidee ja stsenaariumi autorid on USA noorema põlvkonna filmitegijad. Neist 33-aastane Lee Roy Kunz on ka ekraniseeringu režissöör. Kaasrežissöörina lööb kaasa Cru Ennis, kes on ka filmi produtsent. Linateose operaator on Isaac ­Bauman.

Tiimi ülejäänud tuumik ja võttegrupp on pärit Eestist: kunstnik Anna-Liisa Liiver, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Liisi Põllumaa, 2nd unit’i režissöör Maria Reinup, monteerija Tambet Tasuja.

Ehkki mängufilmis kaasa tegevate rahvusvaheliselt tuntud näitlejate nimesid pole veel avalikustatud, saab nendest aimu, kui külastada ekraaniteose Instagrami lehte. Sealt näeb, et kandvates rollides astuvad üles 58-aastane Saksamaa näitleja Thomas Kretschmann («Greyhound», «Stalingrad») ja eelkõige Itaalia teleseriaalidest tuttav 26-aastane Maria Vera Ratti.

Ühte peaosalist kehastab Maarjamaa kinopubliku ­rõõmuks Ratti eakaaslane Jaune Kimmel. Rakvere teatri näitlejale on see esimene suurem osatäitmine rahvusvahelises projektis. «Jau­ne leidmise üle olime kõik väga rõõmsad. Hästi pikalt otsisime ja siis siitsamast leidsime,» märkis Elina Litvinova.

Kui Christopher Nolani põneviku «Tenet» võtted tekitasid üle-eelmisel suvel palju elevust nii Eestis kui ka väljaspool, siis filmi «Tappa laps» tegijad on toimetanud suurema meediakärata. Litvinova sõnul on töö praegustes tingimustes väga keeruline, sest võttemeeskondki peab arvestama terviseameti seatud nõuete ja piirangutega.

«Palju auru läheb selle peale, et kõik püsiksid terved, saaksid kindlalt ja turvaliselt tööd teha ning oleks hea. Oleme seetõttu rakendanud väga palju meetmeid, et tagada turvaline töökeskkond võtteplatsil. Mingeid riske ei saa võtta, sest kogu masinavärki pausile panna on jällegi kallis ja keeruline,» kõneles kaasprodutsent.

Võtteid alustati märtsis Tallinnas, kust siirduti edasi Võrumaale Rogosi mõisa. Sellest nädalast tehakse tööd uutes võttepaikades Lääne-Virumaal: filmi vändatakse Sagadis, Vihulas ja Karepal.

Filmi «Tappa laps» sünopsis

USAst Denverist pärit vendade Kunzide linalugu räägib sellest, et iidse ennustuse kohaselt näevad ilmavalgust kaksikud poisid, kellest ühest saab Messias ja teisest Antikristus.

Kui Vatikani jõuavad kuuldused, et Venemaal ootab nunnaseisuses õde Julia kaksikuid, saadetakse preestrid juhtumit uurima. Kohale jõudes kinnitavad nad kuuldut ning Vatikan annab käsu lapsed enne sündi hukata. Loosse sekkub Ameerika jesuiit isa Fox, kes võtab nõuks Juliat Vatikani eest kaitsta ning naise koos veel sündimata lastega Eestisse peitu toimetada.

Eesti on filmitegijate hulgas popp

Viimasel kümnendil on koostöös Eesti filmitegijatega valminud või kasutatud siinseid võttepaiku mitut puhku: «Firebird» (2021, Peeter Rebane), «Tenet» (2020, režissöör Christopher Nolan), «Erna on sõjas» (2020, Henrik Ruben Genz), «Helene» (2020, Antti Jokinen), «Maria paradiis» (2019, Zaida Bergroth), «Igitee» (2017, Antti-Jussi Annila), «Angry Painter» (2015, Jeon Kyu-hwan), «Kolmas pistrik» (2013, Robbie Moffat), «Kuradisaare kuningas» (2010, Marius Holst).

MARGUS MARTIN
https://www.postimees.ee/7211379/eestis-vandatakse-koroona-kiuste-mangufilmi