Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel

Lavastaja Urmas Vadi
Kunstnik Laura Pählapuu
Helikujundaja Külli Tüli
Lavatehnikud Arles Aavast, Erki Lindmaa 
Osades Margus Grosnõi, Natali Lohk, Tiina Mälberg, Peeter Rästas, Üllar Saaremäe, Toomas Suuman, Klaudia Tiitsmaa (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)

Ühel päeval lahkub psühhiaater Johannes töölt ja ei tule enam kunagi tagasi. Jätab naise, lapsed, auto, ülikonnad, fotoalbumid. Teda kahtlustatakse liiderlikkuses, vaimuhaiguses, manipuleerimises, kuid ta on täiesti terve. Johannes lahkub, et ühes mahajäetud majas alustada oma erapraksisega. Kuid sinna hakkab kohale voorima hoopiski psühhiaatri sõpru: näitlejaid, kirjanikke, muusikuid, kellel esmapilgul justkui polegi midagi viga. Aga ka nemad vajavad ravi ja seltskonda.

On seitsmekümnendate aastate algus, suvi on soe, puhub jahutav briis.

Pilet 18 €, etenduse päeval 20 €.

Vaino Vahingu kiri Urmas Vadile 10. veebruaril 2006 pärast näidendi lugemist:
Hommikust! Minu arvates hea kontsentraat tolleaegsest teatritegemisest. Ja see mängiva inimese kontseptsioon on huvitavasse kujundisse valatud. Tegelased on ära tuntavad, aga mis sellest – nii mõnigi neist on juba sealpoolsuses. Jõudu! Vaino 

Etendused toimuvad Lääne-Virumaal Karula külas Kaarel Karmi metsatalus, mille on projekteerinud Hugo Laur ja kus on suvitanud mitu põlvkonda legendaarseid loomeinimesi, keda ahvatles supelranna, Lahemaa rahvuspargi ning Sagadi ja Vihula mõisaradade lähedus.

Etendusele minnes valmistu jalutuskäiguks soisel metsarajal pikkusega kuni 800 meetrit, riietu vastavalt ilmale, märja ilmaga võib vajalikuks osutuda kummik, kasuks tuleb eeltõrje sääskede ja puukide vastu. Kohvik avatakse etenduse vaheajal. Etenduse paika viivale teerajale pääseb 20 minutit enne etenduse algust. Varajased saabujad saavad enne etendust külastada lähedalasuva Vihula mõisa toitlustuskohti. Vihula mõisas on ka lähim ööbimisvõimalus. Teisi majutuspakette teatrikülastajale näeb siin.

Juhised sõiduks etenduse paika:
Rakvere poolt tulles sõitke Haljalast läbi kuni jõuate teeristini, kus viitab paremale Eisma ja Vainupea peale. Mööda seda teed sõites jõuate Karula külani. Seal näitab uuesti Eisma ja Vainupea peale, kuid sedakorda peaks sõitma otse edasi Vihula suunas. Etenduse parkimisala jääb Karula ja Vihula vahele ning on alates tund enne etendust tähistatud ja tee pealt näha.

Võsu poolt tulles sõitke mööda Võsu-Haljala maanteed ning pöörake Sagadi teeristis vasakule Sagadi ja Vihula peale. Sõita tuleks otse kuni peale Vihulat ja enne Karulat jõuate etenduse parkimisalale.

Tallinna poolt tulles on võimalus tulla läbi Haljala või keerata juba Viitnal vasakule Palmse peale. Vahetult enne Palmse keskust pöörab tee paremale Sagadi peale. Seda teed järgides ületate peagi Võsu-Haljala maantee, sõitke otse edasi Sagadi ja Vihula poole. Peale Vihulat ja enne Karulat jõuate etenduse paiga lähedale, mis on alates tund enne etendust tähistatud. 

Koordinaadid: 59.543896, 26.215991

Lisaetendused 28. augustist 1. septembrini. NB! Lisaetendused algavad kell 19.


View Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel in a larger map

Video

Meediakajastused

"Jälitatagu, kas ei ole jänkul skisofreenjat..."

Pille-Riin Purje, Sirp

22. juuni 2012

Hull lugu tõesti

Veiko Märka, Eesti Ekspress

21. juuni 2012

Mängi ängi, inimene!

Ajaveeb Teater nõuab nuppu

18. juuni 2012

Psühhiaatri lõpetamata (mängu) karje

Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja

16. juuni 2012

Hulluarsti tühjajooksnud maailmaparandamine

Andres Laasik, Eesti Päevaleht

13. juuni 2012

Mäng on alateadvuslik loov seisund

Margus Mikomägi, Postimees

13. juuni 2012

Haiguste ravi paksu metsa rüpes

Mari Hiiemäe, Äripäev

02. juuni 2012

Sääsed rokivad hullumaja suvepäevadel

Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja

30. mai 2012

Teater läheb hullumaja suvepäevadele

Illar Mõttus, Kuulutaja

20. aprill 2012