Jeppe sai vastuse küsimusele: “Millest sina jood?”

Rakvere teatris küsis Jeppe vaatajatelt: “Millest sina jood?” Ta soovis näha jooginõu pilti ja lugeda selle juurde käivat lugu. Jeppe, keda lavastuses “Miks Jeppe joob?” kehastab Eduard Salmistu, joob laval plekkkruusist.

Lavastuse “Miks Jeppe joob?” kolmanda ja ühtlasi viimase mängusuve puhul korraldatud fotokonkursile teemal “Millest sina jood?”
saadeti 239 lemmikjooginõu pilti. Fotode saatjate auhinnaks oli kaks komplekti jooke Eesti tootjatelt, mõlemas 50 pudelit märjukest. Üks neist loositi kõigi osalejate vahel, teise saaja valis Jeppe isiklikult.

Jeppe lemmikuks osutus Käthlin Uustali peeker. “Sinna mahub piisavalt head jooki sisse, samuti ei lähe peeker katki, kui seda näiteks taskus hoida ja õnnetus juhtub. Pere on tähtis ka Jeppe jaoks, sellepärast kõlas hästi, et see on poja tehtud. Ning õige kah, et kõike poest ei osteta ja midagi ka ise tehakse. Eriti kui raha kõik on joogi peale ära kulutatud.

Jeppe koges mõisas olles kuninglikku tunnet, seega kõlas ka see osa jutust Jeppele väga hästi,” vahendas Jeppe mõtteid Rakvere teatri turundusspetsialist Kristjan Priks.

Käthlin Uustal ise on peekri kohta kirjutanud: “Minu lemmik jooginõu on peeker, mille poeg mulle valmistas. Puhas käsitöö, materjal messing. Kuna veini ma ei joo ja veejoomine on alati kasulik olnud, kasutan seda vee joomiseks.
Vahel on tunne lausa kuninglik, kui, peeker näpus, mööda tuba ringi kõndida.”

Komplekti jooke, mis loositi välja kõigi saatjate vahel, võitis Merite Liidemaa-Pärn, kes on tasside kohta kirjutanud nii: “Härra ja proua pühapäeva kohvitassid, kumb kumma on?”

Teatripere soovib võitjatele head janukustutamist. Jeppe ise hakkab jooma juba 9. juunil. “Kuna ta janu on nii suur, paneb Jeppe joomisega välja 20. juunini. Sellega saavad “Miks Jeppe joob?” etendused ka otsa ning rohkem Jeppe meil peekrit ei kõlista,” ütles Kristjan Priks.

INNA GRÜNFELDT
https://virumaateataja.postimees.ee/7267620/jeppe-sai-vastuse-kusimusele-millest-sina-jood