Kamille Saabre maalinäitus "Aitäh, et olemas oled"

Teisipäeval, 2. veebruaril kell 17.17 avatakse Rakvere Teatris Kamille Saabre maalinäitus "Aitäh, et olemas oled", mis koosneb maalidest ja nende juurde käivatest tekstidest.

Kamille Saabre on õppinud Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal, mille lõpetas Bakalaureuse kraadiga aastal 1995. Aastal 1994 õppis vahetusüliõpilasena Rhode Island School of Designis USAs. Kamille on elanud ja töötanud vabakutselise kunstnikuna nii NYC-s kui Zürichis.

„Janu erinevate värvide järgi on ajanud mind rännakutele enda sees ja väljas. Eneseotsingud New Yorgis, pere loomine Zürichis ja kannakinnitamine Tallinnas. Mu värvipaletile lisab hoogu poolakast vanaisa, egiptlasest isa, eestlasest ema ja šveitslasest mees. Neist rännakutest on saanud värvid, mis vägisi mu lõuendile kipuvad,„ räägib autor.

Saabret iseloomustavad minimalistlikult lihtsad, kuid jõulised motiivid igapäevaelust. Viimastel aastatel on ta keskendunud lillede ja viljade maalimisele. Need on lähivaated detailidele, võimendatuna monumentaalsete mõõtmeteni.

Kamille Saabre eesmärgiks ei ole kopeerida loodu ilu, vaid tiivustada vaatajat äratama argipäeva pettumustes uinunud iha süütu, puhta ja ideaalse järele. Kuigi maalidelt ei leia inimfiguure, räägivad need siiski inimesest ning sellest, mis nende südamel ja hingel.

Kamille Saabre on esinenud näitustel nii Eestis kui ka Itaalias, Soomes, Ameerikas ja Šveitsis. Aastal 2019 esindas ta Eestit rahvusvahelisel Pekingi biennaalil.

Avatavat maalinäitust tutvustavad autori read:

Aeg sündida. Aeg sirguda. Aeg punguda. Aeg end lahti voltida. Avaneda. Rõõmutseda. Aeg oma ilu näidata. Aeg mõista, et õite aeg on lühike. Aeg koltuda.

Aeg kogeda ja koguda. Küpseda. Valmida viljaks. Täis saada. Aeg mõista, et endasse kogutut on hea jagada. Aeg ära anda. Aeg kuivada.

Aeg luua seemet. Aeg korrastada. Aeg, ajale tagasi vaadata. Pakkida. Lehvitada. Aeg minna. Aeg uueks saamist oodata.

Aeg ajas olla, et kõike seda märgata.

Näitus jääb Rakvere Teatris avatuks kuni 2. aprillini.

Järgmised üritused

Meediakajastused