Kanuti Gildi Saal: Tavaj

01.02.2010 

Idee, lavastus, esitus, lavakujundus: Alissa Šnaider, Päär Päärenson, Renzo van Steenbergen

 Dramaturgiline abi: Mart Koldits

Muusika: Renzo van Steenbergen

Video: Emer Värk

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Stroom Den Haag, Von Krahli Teater

Kestus: 45’

Rakvere Teater laiendab oma tegevusvälja taas!

1. veebruaril alustab Rakvere Teater uue, kaua oodatud ning põhjalikult ettevalmistatud projektiga, mis kannab nime Rakvere Teater esitleb. Projekti raames jõuab kord kuus Rakvere Teatris vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi vms poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel pöörame pilgud pigem kaasaaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate tööde poole. Pakkudes seejuures nii sõna-, kui ka sõnatut teatrit, aga ka tantsu ja muusikat.

Projekti avalöögiks oleme koostöös hea partneri Kanuti Gildi Saaliga valinud nende poolt produtseeritud Renzo van Steenbergeni, Alissa Šnaideri ja Päär Päärensoni lavastuse Tavaj.

Lavastuses Tavaj uurivad lavastuskunstnikud Eesti eesti- ja venekeelsete elanike vahelisi erinevusi. Nad võtavad erineva keele, erinevad kultuuritaustad, igapäevatavad ja püüavad luua laval maailma, mis sümboliseeriks nende erinevuste kokkusulamist. Koos töötavad kolm kunstnikku, kolm inimest, kes on kõik erinevate taustadega. Võtavad üksteiselt üle impulsse ja teadmisi. Nad kaasavad ka muid inimesi. Küsivad, uurivad, püüavad tajuda. Ja küsivad uuesti. Sest lõppkokkuvõtteks sünnib ju kõik inimeste peades. Uuringute, lavastuse ja selle ettevalmistamisega püüame me küsimuse alla seada käitumismustreid antud kultuuride vahel. Kuivõrd omavad meie üle kontrolli meie ühiskonna ja igapäevaelu "mitte-teadlikud eelarvamused"? Keel ja igapäevaharjumised on osa meie ühiskondlikust kuuluvusest. Me arvame, et me mõistame, kes meie kaaskodanikud on ja kuidas neil õigupoolest läheb... aga tegelikult ei saa me tihtilugu aru väikseimatestki kultuurilistest erinevustest. Kuhu nad välja jõuavad kui püüavad rekonstrueerida praegu toimuvat erinevate kultuuritaustade, -normide ja -väärtuste vahelist lahingut? Kas uurimise käigus selguvad ainult eesti-venelaste ja eesti-eestlaste vahelised erinevused või ilmub välja ka paralleele teiste riikide ja olukordadega mujal maailmas?

Täpsemalt lavastuse kohta loe siit: http://www.saal.ee/event/127/

 Rakvere Teater esitleb projekti esimene etendus Tavaj toimub 1. veebruaril algusega 19.00 Rakvere Teatri väikeses saalis. Piletihinnad on 70 krooni täispilet ja 50 krooni sooduspilet (õpilased, pensionärid, kaduviku kaardi omanikud).