Kohe näha, et vanad sõbrad

ZUGA ühendatud tantsijad - Tiina, Helen, Kaja, Jarmo, Kalle ja Annika kutsuvad endale publiku külla. Arutame teemal „miks sõbrad jäävad vanaks" ja „kuidas aeg mõjutab sõprust". Vahel on mitte kunagi parem kui hilja. Rõõmsa ja sõbraliku kohtumiseni!

ZUGA ühendatud tantsijad on tantsukollektiiv, mis loodi 12 aastat tagasi tol ajal noorte ja aktiivsete tantsutegijate Tiina Mölderi, Kaja Kannu ja Jarmo Karingu poolt. Aastate jooksul on olnud erinevaid kooslusi ja tehtud erinevaid põnevaid töid. ZUGA armastab protsessi ning toob protsessi ka etendusele kaasa, see elavdab suhtlust. ZUGA ühendatud tantsijate lavastusi on kodumaal pärjatud korduvalt Phillip Morris Eesti tantsuauhindadega, Eesti Teatriauhindadega ning Eesti sõltumatu tantsu auhinnaga.

ZUGA on tantsukompanii, mis on olemas ainult siis, kui ZUGA seda väga tahab. Selleks ei piisa ühe inimese tahtest või ponnistustest. Aastal 1999 me tahtsime väga. Meri oli põlvini. Ka Eesti Vabariik oli uus ja avatud. Andsime etendusi New Yorgis, San Diegos, Jekaterinburgis, Saksamaal, Rumeenias, Hollandis ja mujal. Hea Ameerika onu Soros toetas meie tegevust. Me olime tähtsad. Perioodil 2006 - 2010 tegutsesid ZUGA liikmed eraldi. Igaüks tegi sellist tööd, mida tema isiklikult kõige rohkem soovis või paremaks pidas. Reise jäi järjest vähemaks. Samuti toetusi. Maailm muutus kitsamaks. 2010 tekkis kõigil korraga soov koguneda. Uuesti kogeda seda grupitöö võlu ja valu. Aru saada, mis on juhtunud vahepeal nii meie isiklikus maailmavaates kui ka laiemas kultuuripildis. ZUGA puhul ei ole keegi tähtsam kui teine. Hakkasime uuesti looma reegleid, milleta ei ole koostöö võimalik. Kokkuleppeid, mis ei ole kompromissid. See aga on pagana raske. Tööd tehes tekkis tihti tunne, et äkki on mitte kunagi parem kui hilja."

Idee ja teostus: Tiina Mölder, Kaja Kann, Helen Reitsnik, Jarmo Karing, Kalle Tikas

Stsenograafiline tugi: Liina Keevalik

Fotod: Margus Terasmees 

Video: Martin Sookael 

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL

RAKVERE TEATER ESITLEB on projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme.