Kõike head, vana toriseja

Tuomas Kyrö on soomlaste Andrus Kivirähk, kuid ta ei kirjuta eestlastest, vaid soomlastest. 

Vana Toriseja valmistub juba eluajal oma matusteks, aga nii mõndagi on veel tegemata. Kõigepealt tuleb koostada endale muidugi järelehüüe. Kes tunneks vana Torisejat veel paremini kui tema ise? Ka hauakivi saab soodsamalt kätte, kui odavmüükidel juba eluajal pilk peal hoida. Pärandi jagamine – kindlasti tuleb see asi ise korda ajada. 

Ja mis kõige tähtsam – vana Toriseja kohustus on lugeda üles kõik need vead, mida tema ümbritsevad on elu jooksul korda saatnud. Tõele au andes tuleb siiski etteruttavalt tunnistada – ka vana Toriseja on elus ühe korra eksinud. Või siis kaks. Oleneb, kuidas asjale vaadata. 

Loodetavasti paneb lavastus mõtlema Helsingi-Tallinna tunneliehitajaid, et kas poleks kasulikum see tulevane vennasrahvaste sild rajada hoopis Rakvere ja Helsingi vahele? 

Lavastuses kasutatakse lavasuitsu.

Esietendus 7. augustil 2020 Rakvere Teatri väikses saalis.
Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 20 minutit.

Lennuk on sellest teinud (kuigi Soome nimedega) täiesti eestlaste loo, Eili on kogu loos peituva südamlikkuse lavale toonud emotsioonetekitavalt ja imelihtsalt loo kihtide vahele suhestumistpakkuvalt ning Tarvo ei ole mitte "Soome-toriseja", vaid "Eesti, kindlate enda veendumustega ja parajalt sõnaosav vanamees". Danzumees

NB Septembris 2021 on ehitustööde tõttu suletud pääs väiksesse majja Näituse tänava poolt. Sealset parklat saab kasutada, kuid publik saab sisse ainult suure maja poolsest sissepääsust.

Järgmised etendused

R, 01. okt Rannu Rahvamaja2h 20Osta pilet
K, 06. okt Kiisa Rahvamaja2h 20Osta pilet
R, 08. okt Lihula Kultuurimaja2h 20Osta pilet
E, 01. nov Järvakandi Kultuurihall2h 20Osta pilet
N, 11. nov väike saal2h 20Osta pilet
R, 26. nov väike saal2h 20Osta pilet

Video