Kuidas elad? ...Ann?!

Lavastaja Sven Heiberg (TÜ Viljandi Kultuuriakademia)?Kunstnik Marion Undusk (Eesti Kunstiakadeemia)?Valguskunstnik Priidu Adlas (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)?Liikumisjuht Kati Grauberg (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)?Osades Tiina Mälberg, Erni Kask ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia näitleja õppesuuna II kursuse tudengid Marilyn Jurman, Mairi Jõgi, Merilin Kirbits, Natali Lohk, Maarika Mesipuu, Kati Ong, Rauno Kaibiainen, Karl Kena, Taavi Lepik, Maarius Pärn, Anatoli Tafitshuk, Johannes Veski

Ann on täiesti lihtne tüdruk. Ta käib koolis ja elab oma noore tütarlapse elu just nõnda, nagu tema seda ette kujutab. Kahjuks on Anni emal oma tütre elust veidi teistsugune nägemus. Kui ema sekkub Anni koolipeol toimuvasse kontserdisse, saab tütarlapsel mõõt täis ning temas tärkab protestivaim. Ühelt poolt hoolitsus ja mure oma lapse tuleviku pärast põrkub teisalt tuleva vabaduseiha ja eneseleidmise vajadusega. Tusatsev vastaseis elavneb veelgi, kui Ann keldrit koristades ema nooruspõlve päevikud leiab ja saab teada, et tema isa on tegelikult kasuisa ning tema ema korraliku maski taga varjab end pöörane noorusseiklus. Tüdruku maailm variseb kokku ning ta otsustab kodust põgeneda. Koos kooliõega lahkutaksegi linnast ja asutakse maapakku Võsul. Seal põrkub aga Ann kokku iseseisva elu valusate otsustuste ning probleemidega. Täiskasvanuks saada polegi lihtne.

Lavastus tugineb Aidi Valliku noortejutustusel “Kuidas elad, Ann?”, mis võitis 2000. aastal peapreemia Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse ja kirjastuse Tänapäev noorsoojutuvõistlusel ning ilmus 2001. aasta kevadel.

Vaata "Ann-Believable" debüütvideot.

Video