Liisa Aibeli osalusel sündis "Vee peal" Eesti filmiajaloo võimsamaid võitlusstseene

Rakvere teatri näitleja Liisa Aibeli nädalasse on pikitud mitu esietendust. Lisaks teatriimele, mis ühe etendusega juhtus kahel õhtul, nägi ta ka ise kinolinal uhiuut Eesti filmi “Vee peal”.

Näitlejanna sõnutsi on Peeter Simm usaldav ja julge looja, kes arvestab osaleja ideedega. “Väga soe režissöör. Isalik,” sõnas Aibel.

Näitlejanna tunnetas Simmi piiritut hoolitsust üht stseeni tehes. Liisa Aibel rääkis, et episood oli keeruline, vigastused võisid tõepoolest tekkida, aga Simmi näitlejatele kaasa elamine jäi talle meelde.

“Ta soovis, jumala eest, et midagi ei juhtuks. Ta on režissöör suure algustähega,” nentis Aibel. Selles etteastes lohistatakse naist trepist alla.

Filmis on see olupilt meeldejääv. Postimehe kultuuritoimetuse juht Hendrik Alla kirjutas: “Lisaks kõigele muule heale ja ilusale ehib filmi "Vee peal" üks Eesti filmiajaloo kõige võimsamaid võitlusstseene, mille osalised on Hilja Murel ja Liisa Aibel. See stseen sündis pealegi ilma lavalise võitluse konsultandita, eesti näitlejannade loomuliku ande manifestatsioonina."

Rakvere teatri näitleja rääkis, et sattus filmi läbi castingu. Liisa Aibel on eriline ja omanäoline näitlejanna. Viimastel aastatel on tema isikupärast sära märganud ja ära tabanud ka filmitegijad.

2019. aasta veebruaris ekraanidele jõudnud suures filmis “Tõde ja õigus” tegi Liisa Aibel märgilise rolli. Ta mängis Oru Pearu abikaasat, kes filmis sai nimeks Salme Murakas.

Liisa Aibel sõnas tagasihoidlikult, et ta ei oska oma rolle ja panust Eesti filmiajaloos kommenteerida. “Olen kõrvaltegelaste peaosatäitja,” ütles Aibel.

Ta lisas: "Need pole hiigelrollid, aga mul on vedanud. Tänu nendele sutsakatele olen kohtunud toredate inimestega ja teinud erilisi töid."

Näitleja sõnutsi on mõlema filmi puhul materjal teda kõnetanud ja väga meeldinud. Olavi Ruitlase romaan “Vee peal” puudutas teda põhjusel, et on ka ise kordi ja kordi kalal käinud.

Filmi esilinastus toimus teisipäeval, aga Aibelil oli teatris kontrolletendus uhiuue lavastusega KATK.EST.USED. Helgel draamal oli kaks esietendust – Lõuna-Eestis ja Lääne-Virumaal. Nii juhtuski, et tal on olnud nädala jooksul mitu esikat.

ANU VIITA-NEUHAUS
Loe pikemalt: https://www.laanevirumaauudised.ee/uudised/2021/09/11/liisa-aibeli-osalusel-sundis-vee-peal-eesti-filmiajaloo-voimsamaid-voitlusstseene