Mõmmi aabits

Lavastaja Kaarel Kilvet?Kunstnik Gunta Randla?Mängivad Peeter Rästas, Tiina Mälberg, Eduard Salmistu, Helgi Annast, Anneli Rahkema, Heilo Aadla, Velvo Väli, Margus Grosnõi??Inimesed teavad loomadest kõike. Loomad on karvased. Loomad on koduloomad ja metsloomad. Koduloomad elavad kodus, metsloomad metsas. Koduloomad hauguvad, ruigavad ja teevad mää. Metsloomad omakorda mõmisevad, uluvad, hüppavad ja võtavad inimestelt kanu ja mett. Nii arvavad inimesed ja arvavad valesti. Tegelikult loomad inimeste arvamisest ei hooli. Loomad elavad oma elu. Tegelikult on nõnda...

Mõmmi on karupoeg. Tal on karuisa ja karuema. Tal on sugulased Karu-Kati ja Karu-Mati. On sõbranna Jänku-Juta ja head tuttavad Rebase-Rein ning Hundi-Uudu. Veel on Mõmmil Aabits. Karuaabits. Karuaabits on karutähti täis ja need tähed peab Mõmmi omale pähe saama. Siis on tema karupeake karutarkust täis ja kõik saavad öelda – küll see Mõmmi on üks tubli loom! Ja veel on Mõmmil mets. Mets, mis ärkab igal hommikul Mõmmiga koos ja on just nõnda põnev, uus ja salapärane nagu lapsepõlv.

Mõmmi ja tema sõbrad-sugulased on ju tegelikult kuulsad. Televiisor on nende lugusid näidanud. Inimesed, nende lapsed ja lapselapsed on neid vaadanud. Nüüd on nad teatrisse jõudnud.

Esietendus 24.09 2004 Rakvere Teatri suures saalis