RT ESITLEB: PREMIERE

PREMIERE” ehk KAKS TANTSULAVASTUST ÜHEL ÕHTUL RAKVERES!

Sõltumatu Tantsu Ühendus ja sariüritus RT ESITLEB toovad märtsikuus 2 erinäolist etendust Rakvere publiku ette. Reedel, 16.03.2012 kell 19.00 Rakvere Teatri väikeses saalis.

Premiere on STÜ iga-aastane ettevõtmine, mis annab noortele koreograafidele võimaluse esimest korda professionaalses tantsuteatris oma tööd esitleda. Seda, kas teras karastub juba esimeses tuleproovis, saab seekord teada juba veebruari alguses.

Selle aasta Premiere'i programmi valisime neli tantsukunstnikku Eestist, kelleks osutusid Svetlana Grigorjeva, Kaisa Selde, Kristina-Maria Heinsalu ja Christin Lunts.


1) Svetlana Grigorjeva “sõp rus est”

Äsja Tallinna Ülikooli lõpetanud noore koreograafi soololavastuse sisuks on autori isiklikud läbielamised Eesti-Vene tandemil, mis on ta enda „segapäritolu” tulem. Lavastuse rõhuasetuseks on inimese elu, kes on rahvuse mõistes hermafrodiit. Ta pole ei üks ega teine. Või hoopis vastupidi: ta on nii üks kui ka teine. Kuhu peab ta ennast liigitama elades ruumis, kus osapooled ei ole alati üksteise vastu kõige sõbralikumalt meelestatud ning binaarsete opositsioonide diskursus ei ole varmas areenilt lahkuma.

Koreograaf - lavastaja: Svetlana Grigorjeva

Esitaja: Svetlana Grigorjeva

Heli- ja videokunstnik: Ando Naulainen

Valguskunstnik: Madis Kirkmann

Lavakunstnik: Epp Kubu

Kestus 25 min

2) Kaisa Selde / Christin Lunts / Kristina-Maria Heinsalu “fie“

Kolme koreograafi ühislavastus räägib inimesest ja tema inimideaalidest, mida ta üritab iseenda, aga ka teiste inimeste peal realiseerida. Üksindusest: kuidas üksilduse mõiste, mis esmapilgul tundub negatiivne, muutub positiivseks. Hinnast ja võidust: Kas igal asjal ning inimesel on oma hind?

Kaisa Selde on Turu Kunstiakadeemia lõpetanud nuku- ja etenduskunstnik, Christin Lunts Tallinna Ülikoolist väljunud värske koreograaf ning Kristina-Maria Heinsalu Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud koreograaf.

Koreograafid: Kaisa Selde, Christin Lunts, Kristina-Maria Heinsalu

Esitajad: Kaisa Selde ja Einar Lints

Valguskujundaja: Madis Kirkmann

Kestus 30 min

***********

Varasematel aastatel on PREMIERE-sarjas osalenud Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik ja Helena Pihel. Etendused on toimunud Tallinnas, Tartus, Helsingis, Viljandis, Hiiumaal, Rakveres ja mujal. Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud "Tšuud" pälvis 2010. aastal teatri aastaauhindade parima tantsulavastuse tiitli.

RAKVERE TEATER ESITLEB on projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme.