RT Esitleb: "SFÄÄRI SAARED"

Kui Henri Rihole uue lavastuse plaanist kirjutas, tundis ta oodates kõhklust. Kas isa silmis on ta poeg loominguliselt valmis, et koos küsimustele vastuseid leida?

Vastus tuli ja selles ei olnudki küsimus...

Sfääri Saared" on Henri ja Riho rännak ühisesse loomingulisse keskkonda. Valdkondade vahelised kunstiküsimused saavad visualiseeritud läbi kaasaegse lavaruumi prisma, säilitades müstilise teekonna tunde. Võrrand „kunstnik isa - kunstnik poeg" kannab endas eksootilist lisamõõdet, mis säiliks ka loomingulisi taustsüsteeme kõrvale jättes. „Sfääri Saared" ei pääse siiski lavaruumi poeesiast ning käekirja kujundavast külm-kaugest visuaalsest mitmekülgusest.

Kaasaegne lavaruum + allikale tuginev liikumine + tasapinnalise tehnoloogia mäng = head uudised.

Henri Hütt on techno-orientated etenduskunstnik ja koreograaf, kes väärtustab loomingulisi hübriidvorme. Viimasel ajal on ta tegelenud „distant artist" kunstnikupositsiooni väljatöötamisega, mis kujutab endast introvertset inimkaugust läbi nordic minimal prisma. Henri silmapaistvamad lavastused lokaalsel tantsumaastikul on „The Reader" (Eesti Sõltumatu Tantsu auhind 2010, aasta läbilööja) ning koostöös Mihkel Ilusaga art show „Kapriisid". Samuti sunnib Henri ambitsioon ja edevus teda osalema erinevates kunstiprojektides enamasti Euroopa piirides. Hetkel õpib Henri Hütt Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna magistrantuuris.

Riho Hütt on Rakveres elav ja aktiivselt tegutsev vabakutseline klaasikunstnik, kelle loomingut iseloomustab peen joone tunnetus ning positiivse meeleolu käsitlus. Riho on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti erialal ning oma loominguliste kogemustega püüab ta Rakvere kultuuriruumi rikastada. Samuti kuulub tema kunstiliste tegevuste hulka Rakvere Galerii kuraatoriks ja galeristiks olemine. Riho varasemad kokkupuuted performance kunstiga on peamiselt galerii ruumi põhised ning lavastuslik rännak "Sfääri Saared" väljendab kindlamat sammu etenduskunsti pinnal.

Roland Karlson on helikunstnik, kes esindab duo Algorütmid üht poolt. Teda huvitab muusika eksperimentaalsem pool, mille uurmisvahenditeks on matemaatika ja erinevad progarmeerimisvõimalused ning tulemuse hindamiseks kõrvad. Rolandi helilooming kõlas ka Henri Hüti lavastuses "The Reader" ning leitud harmoonia ajendas uutesse sfääridesse sisenemist.

Henri Hütt: idee, teostus, esitus

Riho Hütt: teostus, esitus, lavastuse kunstnik

Roland Karlson: originaal muusika/muusikaline kujundus

Taavet Jansen: tehnoloogiline- ja dramaturgiline tugi

Kaie Olmre- Hütt: kostüümikunstnik ja stsenograafia

Revo Koplus: valguskunstnik

Liis Niller: fotod

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL, Rakvere Teater

Toetaja: Eesti Kultuurkapital, Rakvere Galerii

 

NB! Jälgi videoblogi aadressil: http://sfaarisaared.wordpress.com/