RT muusika: Elina Reinold ja Karmoškakamraadid

Laupäeval, 12. novembril toimub Rakvere Teatri suures saalis sõprust ülistava lavastuse „Di ja Viv ja Rose” matinee-etendus. Lavastuse külalisnäitleja Elina Reinold seab aga kohe etenduse lõppedes sammud teatrikohvikusse, kus teda ootavad tema karmoškasõbrad, et kohviku laval ühiselt natuke jämmida ja lustida. Ning otse loomulikult kutsuvad nad sellest osa saama kõiki soovijaid.

Karmoškakamraadid on muusikaline seltskond, kuhu kuulub huvilisi Setost Saareni. 2018. aastal hakkas eestvedaja Piret Aus, Viljandi kultuurikolledži rahvamuusika eriala legendaarse I lennu vilistlane ja Viljandi pärimusmuusika festivali asutajaid, August Pulsti õpistus andma karmoškakursusi. Tänaseks on tema käe all õppinud ligi 60 karmoškasõpra. Koos käiakse Viljandi Pärimusmuusika Aidas ning esinemistega jagatakse pillimängu positiivsust üle kogu Eesti.

Ühismängimise käigus leitakse pilli seest mõned traditsioonilised tantsuklubi lood, grupi repertuaar ulatub „Kodukese” laulust ABBA-ni, sekka ka soome-ugri rahvaste muusikat. Aga lavale jõudmine ei ole neile eesmärk omaette. Peamine on, et mängitakse enda rõõmuks ja lugusid õpitakse kuulmise järgi, nagu pärimuse puhul ikka: meistrilt õpipoisile.

Üritus on tasuta, aga kuna kohtade arv kohvikus on piiratud, siis palume teatrikohvikuga ühendudes ette registreeruda ning endale istekoht broneerida (+372 32 95420, kohvik@rakvereteater.ee). Samuti on võimalik lauale ette tellida meelepärased suupisteid ja jooke.

Järgmised üritused

Meediakajastused