RT muusika: Mari Jürjens "Omaenese ilus ja veas" plaadiesitluskontsert

Mari Jürjens „Omaenese ilus ja veas”

Laulja ja laulukirjutaja Mari Jürjens annab 10. oktoobril välja oma neljanda stuudioalbumi “Omaenese ilus ja veas” ning tuleb sügisel uute lauludega mitmesse talle olulisse kontsertpaika. Rakvere Teatri väikses saalis toimub kontsert neljapäeval, 26. novembril kell 19.

Mari Jürjens ei ole varem Rakvere Teatris üles astunud, küll aga on ta jõudnud siin publiku ette heliloojana. 2019. aastal lõi ta jõululavastuse „Kuldse liilia saladus” nimilaulu, mis võitis nii väikeste kui suurte vaatajate südamed. Loodetavasti on see alles Mari ja Rakvere Teatri ühise tee algus.

 

“Viimase nelja aasta jooksul olen kogenud suuri muutusi ja kasvamist, tundnud ilmatut tuge ja rõõmu ja sukeldunud rohkem kui kunagi varem inimeseks olemise küsimustesse,” ütleb Mari. “Mul on tekkinud tunne, et käes on aeg kõik ebaoluline üle parda visata… ja leppida. Pühendada aeg sellele, mis on tõeliselt oluline. Olen õppinud olema heasoovlik iseenda suhtes. Ja seetõttu võtma ka kõike ümbritsevat lihtsalt…nagu see on. Kõigest sellest kõnelevad ka minu laulud.”

“Omaenese ilus ja veas” on salvestud kevad-suvel 2020 Raplas, Tartus ja Türil, orkestriseaded on teinud Pärt Uusberg. Albumil lööb kaasa VHK keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatamisel ning mitmed andekad muusikud. Aivar Surva, Robert Jürjendal, Ain Agan, Sten-Olle Moldau ja Indrek Mällo musitseerivad Mariga ka kõigil kontsertidel üle Eesti.

 

“See on minu lugu inimeseks olemise võlust ja vaevast ning sellest, kuis me teineteist vajame!”

 

Üritust toetab: Rakvere linn ja Kultuurkapital

Järgmised üritused

Meediakajastused