Silmapaistvate noorte eestlaste hulgas on kaks rakverlast

Programmi "Silmapaistev noor eestlane" (inglise keeles "TOYP Estonia") raames tunnustatakse 18–40 aasta vanuseid noori inimesi, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning algatavad positiivseid muutusi ühiskonnas. Nominentide hulka kuuluvad näitleja Jaune Kimmel ja Rakverest pärit investeerimisblogija Kristi Saare.

Lühend TOYP tuleneb ingliskeelsetest sõnadest ten outstanding young persons ja tähistab ülemaailmset programmi, mille raames tunnustatakse 18–40 aasta vanuseid noori inimesi, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning algatavad positiivseid muutusi ühiskonnas.

Nominentide hulka kuulub ka Rakvere teatri näitleja Jaune Kimmel. Põhitöö kõrvalt on ta jõudnud osaleda BFM-i tudengifilmi projektides, teistes teatriprojektides külalisnäitlejana, tegelenud lugematu arvu päeva- ja öötundide arvelt omale armsaks saanud näiteringi noortega, andnud eneseületuse kontserdi, loonud muusikat, tantsu, rõõmu, üllatusi lähedastele.

Televaatajale on Jaune Kimmel tuttav seriaalist "Kodu keset linna" Johanna rollis, kus tal oli keskkooliõpilasena võimalik üles astuda. 2018. aastal pälvis Jaune Rakvere teatri kolleegipreemia "Parim naisnäitleja".

Kristi Saare on pühendunud positiivse mõju ja muutuse loomisele majandushariduse vallas. Ta on ellu kutsunud MTÜ Naisinvestorite Klubi ja on Investeerimisraadio asutaja, need algatused on muutunud süsteemseks osaks Eesti naiste majandusharidusest ja üldiselt eestlaste majandusharidusest ja nende mõju on ulatunud väga paljude inimesteni ning võimendunud kogu ühiskonnas.

Veiki Ojaperv
https://virumaateataja.postimees.ee/7210014/silmapaistvate-noorte-eestlaste-hulgas-on-kaks-rakverlast