ŠOKOLAADI jA VAHUKOORT! Igal teatripuhvetil on oma hittkook - kas sina oled neid juba proovinud?

Teatriõhtu kõrvalosas on alati kohvik maitsva salati, hõrgu kohvi ja isuäratava koogiga. Millised on teatripuhvetite hitid?

Kui Kaie Kalvik eelmisel aastal Rakvere teatri teenindusjuhina tööle asus, käis ta välja mõtte teatri päris oma koogist. Mõeldud - tehtud. Maitset otsiti kolm kuud, teatrikülalistele pakuti kümneid kooke. Nüüd, juba mõni nädal, ongi Rakvere teatril päris oma maius - Kaduviku kook. «Rahvas armastab seda,» on Kaie rahul.

Armastab ka Rakvere teatri näitleja Jaune Kimmel. Magusasõbrast näitlejanna tunnistab, et esialgu oli Kaduviku kook tema jaoks veidi jõulumaitseline. «Aga selle mitmekihilisus kannab paljusid emotsioone nagu teatergi,» ütleb ta.

Kook kui maitsete orkester

Võidukoogi retsepti nuputas välja kondiiter Heli Bendi. Inspiratsiooniks uitas ta ringi Rakvere teatris, hingas sisse selle hõngu, vaatas mustvalget interjööri. Tundis, tunnetas ja nägi. Miski ei saanud jääda kahe silma vahele.

Kondiiter tunnistab, et katsetas palju, sest soovis valmistada midagi erilist. Niimoodi rändasid esialgu koogi sisse mustad sõstrad, piparmünt, toortatar ja besee. Aga see polnud see. «Lõpuks jõudsin apelsini, pohla ja šokolaadini - need on eristuvad põhinoodid. Maitset lisab ka sidrun ja kaneel,» räägib Heli oma loomingust.

Teatrikülastaja soovib nautida elamust

Teatril ja koogi valmistamisel on Heli meelest palju ühist. Teatrisse minemine on sündmus, seal peaks sündima teatriime. Teatrikogemus peidab endas paljut, selle koostisosa on ka kohvikus kogetu. «Mina pingutan, et külastaja saaks elamuse koogist. Teen seda tõesti suure hoole ja armastusega,» lausub naine.

Kaduviku kook, mida saab ainult Rakvere teatri kohvikust, nõuab iga päev letis olemist ja niimoodi peab ta seda valmistama paar plaati nädalas. Seda pole kogenud tegijale ülemäära palju, aga oma tööd teeb ta kogu hingest. «Panen sinna kogu oma südame,» ütleb Heli.

ANU VIITA-NEUHAUS
Loe pikemalt: https://naisteleht-digi.ohtuleht.ee/1057450/sokolaadi-ja-vahukoort-igal-teatripuhvetil-on-oma-hittkook-kas-sina-oled-neid-juba-proovinud