STÜ: Tsuud, Circle Through & Rudi

01.10.2010

Karl Saks “Tsuud" 

Karl Saks on lõpetanud 2009. aasta kevadel Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti õppetooli. Tema lavastuse "Tšuud" allikaks on pärimused salapärastest tšuudidest - pooleldi müstilistest inimolevustest, kellel autor leiab olevat tõelised eesti juured. Soolo baseerub vanadel Siberi legendidel, mis räägivad ürginimestest, kes tegid kollektiivse enesetapu ning kadusid maamunalt. Autor on kogunud informatsiooni tšuudide kohta - kuidas nende identiteet aja jooksul muutus - ning loob tee läbi legendide ja müütide, mis lõpuks küll alati surevad.

Lavastuse koreograafia on tihedalt põimunud helimaastikuga, mille autor on loonud koos Hendrik Kaljujärvega. 

Koreograafia, esitus: Karl Saks / Valguskujundus: Revo Koplus / Helikujundus: Karl Saks, Hendrik Kaljujärv 

Külli Roosna "Circle Through"

Külli Roosna on õppinud koreograafiat Tallinna Ülikoolis ja Rotterdami Tantsuakadeemias ning ta on tantsija, koreograafi ja õpetajana aktiivne nii Eestis kui väljaspool. Olles mitmeid aastaid töötanud erinevate väliskoreograafidega Hollandis, Rootsis ja Norras ning teinud pikaajaliselt koostööd Ameerika-Hollandi koreograaf Dylan Newcombiga, soovib Külli Roosna siduda oma tegemisi rohkem ka Eestiga. Eestis viibides osaleb Külli järjepidevalt Tantsuteater Fine5 lavastustes, õpetab Tallinna Ülikoolis ja Fine5 Tantsukoolis ning osaleb erinevates loomingulistes kooslustes. 

Koreograafia, esitus: Külli Roosna / Heli: Märt- Matis Lill / Dramaturgia: Siret Paju / Valgus: Triin Hook / Kostüüm ja lava: Ursula Vanamölder 

VAHEAEG 15

Helena Pihel “Rudi”

Helena Pihel lõpetas 2009. aasta kevadel Tallinna Ülikooli koreograafiaosakonna. Tema lavastus “Rudi" juhatab lavale kaks vana sõpra ja nopib nende omavahelistest suhetest välja kõige eredamad pärlid.

Helena Pihel "Rudi" / Koreograafia: Helena Pihel / Tants: Ajjar Ausma, Einar Lints / Valguskujundus: Revo Koplus / Helikujundus: Ando Naulainen

RAKVERE TEATER ESITLEB on Rakvere Teatri uus, kaua oodatud ja põhjalikult ettevalmistatud projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme.