Talupoja piibel

Lavastaja Peeter Raudsepp ?Kunstnik Maret Kukkur?Tõlkijad Eva Kolli ja Merike Pau?Osades Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer, Velvo Väli

Itaalia anarhistist näitekirjaniku, satiiriku, geniaalse improvisaatori ja Nobeli preemia laureaadi Dario Fo sürrealistlikest fantaasiatest pärinev „Talupoja piibel” on energiast pakatavate igamehe-piiblilugude kogum, kus artistlik-grotesksetes ühemehefarssides astuvad vaataja ette munadest kooruvad Aadam ja Eeva, eeslist sündiv Talumats ning mune hauduv Taevane isa. Käsitlemist leiab sigade armuelu ning jutustatakse müstiline lugu Hiina sõdurist, kes taltsutab ematiigri. Parimat itaalia rämehuumorit pakuvad eestimaiselt elegantses tõlgenduses Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer ja Velvo Väli.

Ma olen kindel, et kui Jumal Isa ise, selle asemel, et õpetada Noale nii palju aastaid hiljem seda imepärast trikki, kuidas viinamarju puruks pressida ja neist veini teha, oleks õpetanud seda kohe, algusest peale Aadamale, veel enne Eeva loomist, siis me ei elaks selles neetud maailmas, vaid Paradiisis! Terviseks!

Esietendus 9. märtsil 2007 suure saali eesriide taga.

Piletilevis pole hetkel pileteid saadaval