Talvehotell

Lavastaja Tiina Mälberg
Kunstnik Krista Aren
Liikumisjuht Liis Niller
Kristallkaussidel ja gongidel loob helisid Kaia Karjatse
Mängivad Anneli Rahkema, Natali Lohk ja Mait Joorits  

Aasta pimedaimal ajal toob Rakvere Teater vaatajate ette Viivi Luige tekstidel põhineva luulelavastuse, mille märksõnaks on valge valgus. Talveaega sobivalt loovad meeleolu karge sõna, helge teatriruum ning elav muusika laulvatel kristallkaussidel ning gongidel. Õhtut teatrimajas saab pikendada „Külmalt valge“ või „Kuumalt valge“ õhtusöögiga.

Talvehotellist alustatakse retke, et siia ikka ja jälle naasta. Kuigi see pole kodu, on see kodune paik, kus jalgu puhata, jõudu koguda ja kosutust saada. Iga siia sattuv rändur on kui taimesibul või seeme, mis on mullas lume all hoitud ja kogub jõudu uueks alguseks, et siis õide puhkeda, vilja kanda, närbuda.

Tiina Mälberg: „Me räägime valgusest, mis on kõige südames. Ma arvan, et Eestimaa talv on veel palju muud kui tüütu lumerookimine või kõrged küttearved. Soovin aidata oma lavastusega avada vaatajate südameid ja meeli, et nad jaksaksid ning julgeksid elada ja kasvada“. 

Laulvatel kristallkaussidel ning gongidel saadab etendusi tantsu- ja gongiterapeut Kaia Karjatse:„Inimkehadel, nagu kõigel materiaalsel, on vibratsioon. Muusika ja helide abil võib vibratsiooni puhastada, tasakaalustada ja tõsta. Mida kõrgem on vibratsioon, seda tugevam on inimese vaimne ja füüsiline tervis.“ Inglise keeles leiab kristallkausside ja gongide kohta lisainfot siit ja eesti keeles siit.

Esietendus 11. detsembril 2013 Rakvere Teatri väikses saalis. 

Piletilevis pole hetkel pileteid saadaval

Video

Meediakajastused

Käi klaasi pääl paljajalu

Pille-Riin Purje, Virumaa Teataja

03. jaan 2014

Luuleiilid valge vaikuse hotellis

Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja

20. dets 2013

"Talvehotell" hakkab vibreerima

Tõnu Lilleorg, Kuulutaja

06. dets 2013

Tiina Mälbergiga talvest ja „Talvehotellist”

Tiina Vapper, Õpetajate Leht

06. dets 2013

Luulerada juhatab talvehotelli

Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja

03. dets 2013