Algasid „Reekviem unistusele” proovid

Teatri proovisaalis algasid Hubert Selby Jr romaani „Reekviem unistusele" lavaversiooni proovid. Peamiselt filmina tuntust kogunud lugu on teatri jaoks ette valmistatud mitu aastat.

„Mõni aasta tagasi, kui sain selle dramatiseeringu autoriõigused, olin väga õnnelik. Saades teada, et tegemist on Selby romaani maailmaesietendusega, lisas see küll teatavat pinget, kuid see on vaid positiivne,” sõnas lavastaja Anna-Maria Lipponen, kes on Helsingis baseeruva teatrirühmituse Studio Total üks eestvedajaid.

Lipponeni jaoks on aeg loo lavale jõudmiseks just see õige, kuna ta otsib parajasti uut lavalist esteetikat: „Dramatiseeringu kirjutamine on olnud mulle pikk ja põnev protsess, sest materjali on palju ja kuigi lavastuses kasutame palju videotehnilisi lahendusi, on see filmist siiski erinev.”


„Reekviem unistusele” on lugu rikutud inimsuhetest, tühimikust, mida toob endaga kaasa ühiskonna pealiskaudsus, ja sellest, millega tekkinud auke oma elus täidetakse. Tehniliselt nõudlikku lavastust mängitakse ainult Rakvere Teatri suures majas.

Osades Liisa Aibel, Märten Matsu, Silja Miks, Tiina Mälberg, Tuuli Maarja Möller, Anneli Rahkema, Peeter Rästas, Elar Vahter.

„Reekviem unistusele” esietendub Rakvere Teatri suures majas 20. septembril 2024.