Türilt pärit näitlejanna püüab uhket tiitlit

Programmi „Silmapaistev Noor Eestlane” (inglise keeles TOYP Estonia) raames tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning algatavad positiivseid muutusi ühiskonnas. Neljateistkümne nominendi hulgas on ka Türilt pärit näitleja Jaune Kimmel.

Jaune Kimmel töötab alates 2017. aastast Rakvere teatris näitlejana.

Põhitöö kõrvalt on ta jõudnud osaleda BFM-i tudengifilmi projektides, teistes teatriprojektides külalisnäitlejana, tegelenud lugematu arv päeva- ja öötundide arvelt omale armsaks saanud näiteringi noortega, andnud eneseületuse kontserdi, loonud muusikat, tantsu, rõõmu, üllatusi lähedastele.

Näitlejal kulub enamus aeg pealtnäha lihtsatele ülesannetele - jälgida elu, jäljendada, salvestada endasse olukordi, emotsioone. Töötunnid näevad ette prooviaega ja tavaliselt, nagu Jaune ise tunneb, algab põhitöö pärast tööpäeva lõppu - näitleja töö iseendaga.

Etenduste andmine nii kodulaval kui ka väljaspool kodulava, mis on Rakvere teatri puhul rohkem, kui tavaline, nõuab palju väljasõite ehk pidevaid bussisõite, kus on võimalus tegeleda käimasoleva uuslavastusega, näiteringi ülesannetega ning kui silmad väsivad, panna klappidest käima muusika ja luua situatsioone, mis aitaksid kaasa rolliloomisele või niisama kaduda unistustesse.

Televaatajale on Jaune tuttav seriaalist "Kodu keset linna"/ "Elu keset linna" Johanna rollis, kus tal oli keskkooliõpilasena võimalik üles astuda.

2018. aastal pälvis Jaune Rakvere teatri kolleegipreemia "Parim naisnäitleja".

Lühend TOYP tuleneb ingliskeelsetest sõnadest Ten Outstanding Young Persons ja tähistab ülemaailmset programmi, mille raames tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning algatavad positiivseid muutusi ühiskonnas. Eestisiseselt tunnustatakse TOYP laureaate tiitliga „Silmapaistev Noor Eestlane”.

Lemmikkandidaadi poolt saab hääletada TOYP Facebooki lehel.

Programmi korraldaja, Ettevõtlike Noorte Koda* tõstab silmapaistvaid noori tunnustades au sisse sotsiaalselt vastutustundlikud liidrid, kes motiveerivad oma tegevusega ka teisi noori püüdlema eeskujulikkuse ja ühiskondliku vastutustundlikkuse poole. Programmi laureaatide lood, mis on tulvil avastamisrõõmu, otsustavust ja leidlikkust, inspireerivad teisi noori saama tugevateks liidriteks ja looma paremat ühiskonda.

Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud, Eesti Ettevõtlike Noorte Koja kohalikud kojad kui ka erinevad ühendused ja organisatsioonid.

*JCI ehk Ettevõtlike Noorte Koda on rahvusvaheline ettevõtlike noorte inimeste võrgustik, kuhu kuuluvad aktiivsed alla 40-aastased ettevõtjad, juhid ja professionaalid. JCI organisatsiooni kuulub ligi 200 000 liiget üle maailma.

JÄRVA TEATAJA
https://jarvateataja.postimees.ee/7208949/turilt-parit-naitlejanna-puuab-uhket-tiitlit