Üks joodik sõitis rongiga

Venedikt Jerofejevi proosapoeemi "Moskva - Petuški" järgi dramatiseerinud Meelis Lainvoo
Lavastaja Toomas Suuman?Kunstnik Kristi Leppik ?Muusikaline kujundaja Ahti Bachblum
Mängivad: Erik Ruus, Volli Käro, Anneli Rahkema, Silja Miks, Heigo Teder ja Indrek Apinis (külalisena).

Ühelt filmikangelaselt küsitakse, kes ta on ja mees vastab, et ta pole täna see, kes ta oli eile. Ja lisab, et ka küsija pole homme enam see, kes ta on täna. Nõnda jätab ta vastamata ja õigesti teeb. Ta ei tea.?Keegi ei tea.
Legendaarse vene kirjaniku ja siseemigrandi Venedikt Jerofejevi kultusteosel "Moskva-Petuški" põhinev lavastus.
Lavastaja Toomas Suumani sõnul on "Üks joodik sõitis rongiga" lugu igatsusest. Peategelane Venitška on teel Moskvast Petuškisse oma armsama juurde, kuri saatus aga toob tema teele aina uusi takistusi ning Venitška ei tea, kuidas ja kuhu ta lõpuks jõuab. Trepikodades ning raudteejaamades puhuv tuul lükkab Venitškat läbi maailma, saatjaiks inglid ja inimesed. Tuul lükkab Ventiškat läbi maailma, mida ta vaatab ja - näeb. Näeb nii nagu saab seda teha ainult tõeliselt vaba inimene.
Lavastuse pealkiri "Üks joodik sõitis rongiga" on tsitaat Jerofejevi naiselt ajast, mil tema abikaasa poeem oli põrandaaluse trükisena saanud kuulsaks üle kogu Venemaa. Kord küsinud üks tubli ametnik Jerofejevi naiselt, millest see salapärane kuulus teos räägib. Naine vastanud, et ah, ei millestki eriliselt, lihtsalt üks joodik sõidab rongiga...
 
Esietendus 3. mail 2008 väikese maja kolakambris.