“Ükssarvikute farm” naaseb taas lavale

“Ükssarvikute farm” naaseb taas lavale

Publiku soovil on Urmas Lennuki “Ükssarvikute farm”, mis pidi juba lavalt lahkuma, taas Rakvere teatri mängukavas.
Rakvere teatri turundusspetsialist Kristjan Priks rääkis, et viimastena plaanitud etendused olid välja müüdud ning inimesed käisid kassas ja kohvikus küsimas, kas rohkem ei näegi.

“Helistati ja kirjutati korraldusosakonda, isegi sooviga tellida asutusele kinnine etendus. Samuti küsiti eravestlustes näitlejatega, kirjutati ja päriti Facebookis. Tõesti peaaegu kõiki kanaleid pidi on neid pärimisi tulnud, kuna selgub, et paljudel jäi “Ükssarvikute farm” siiski nägemata ja seda oleks tahtnud kindlasti näha,” kõneles Priks.

Näidendi autor ja lavastaja Urmas Lennuk ütles, et mõne lavastusega ongi nii, et mõeldakse, et küll jõuab, aga järsku ongi viimased etendused tulekul. “Viimaste etenduste piletid osteti kiiresti ära. Väga paljud tulid rääkima, et mis nüüd saab - lõpebki ära, aga nemad pole näinud. Aga nüüd, kui see jälle kavas tundub olevat, siis saab jälle mõelda, et ei pea kiirustama,” rääkis ta. Lennuki sõnul on lavastust plaanis mängida siiski vaid loetud korrad ning uue hooaja repertuaaris “Ükssarvikute farmi” suure tõenäosusega enam pole.

“Ükssarvikute farm” on lugu kolmest naisest, kes on kirjanduslukku kinni jäänud: Raja Teelest, Tammsaare Tiinast ja Mäeküla Marist. Lutsu, Tammsaare ja Vilde käega raamatukaante vahele vangi pandud naised nõuavad oma äpardunud eluga vanaema juurde sattunud kirjanik Heldurilt vastuseid.

Teele ei soovi olla abielus Tootsiga, vaid ihkab Arnot. Mari Prillup “Mäeküla piimamehest” pärib, mis põhjusel oli ta nõustunud paruni armukeseks hakkama. “Tõe ja õiguse” Tiina nõuab selgust, mis juhtus pärast Tammsaare epopöa viiendat osa. Kõigil on palve fiktiivsele kirjanikule, kelle vanaema kappidest nad üksteise järel välja poevad, et neid “ümber kirjutataks”.

Eesti kirjandusklassikaga mängiv lavastus pakub mõnusat mõtteainet nii koolinoortele kui ka täiskasvanutele.

“Ükssarvikute farm” esietendus 2017. aasta septembris. Toonaste parimate rollide eest pälvisid Rakvere teatri kolleegipreemia Silja Miks (Raja Teele), Anneli Rahkema (Mari Prillop) ning parima lavastuse eest Urmas Lennuk.

https://virumaateataja.postimees.ee/7162571/ukssarvikute-farm-naaseb-taas-lavale