ULG

 

"Ulg" on Tõnis Niinemetsa soolodebüüt tantsuteatri vallas ning lavastuse aluseks on võetud Chuck Palahniuki teos "Fight Club" ning Ameerika luuletaja Allen Ginsberg.

Tõnis Niinemets on Von Krahli Teatri noor näitleja. Lisaks sõnalavastustele on ta kaasa teinud ka erinevate koreograafide tantsulavastustes. Teda huvitab laval sõna ja füüsise koostöö ning need otsingud on viinud ta oma esimese sooloni. Tõnis lähtub eesmärgist, et kõik on "simple and stupid".

"Nagu paljud teised, olen ka mina muutunud ennast ümbritsevate asjade sõltlaseks. Lappan katalooge, mõeldes milline söögilaud mu isiksust kõige paremini esile tõstaks. Mul oli kõik olemas. Isegi klaasnõud väikeste õhumullide ja muhkudega, mis tõestasid, et nad olid valminud hoolika käsitööna... kus iganes. Kunagi lugesid inimesed naudingu saamiseks pornograafiat, nüüd piisab vaid mööblist. Reklaami tõttu ajame taga autosid, riideid, ostame kasutut paska. Asju, mida me ei vaja. Oleme eesmärgita ja koduta põlvkond."

Idee, teostus: Tõnis Niinemets (Von Krahli Teater)

Liikumine: Liis Ilula

Helikunstnik: Renzo van Steenbergen

Tehniline teostus: Revo Koplus

Kaasprodutsent: Kanuti Gildi SAAL

Rohkem infot leiad www.facebook.com/events/469990806370617/ 

RAKVERE TEATER ESITLEB on põhjalikult ettevalmistatud projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme ...