Viimase öö õigus

Lavastaja Raivo Trass
Kunstnik Jaak Vaus
Osades Margus Grosnõi, Mait Joorits (külalisena), Maarika Mesipuu-Veebel, Arvi Mägi (külalisena), Eduard Salmistu, Tarvo Sõmer

Esietendus 19. septembril 2014 Rakvere Teatri väikses majas 

Hilja õhtul on kolm meest vanas lagunend mõisamajas ja ootavad. Ootavad ööd ja seda, mida öö enesega toob. Õhtud ja ööd on kummalised. Nad viivad päevavalguse endiga ja näitavad asju, mida ei teadnudki olevat. Hirmutavad ja teevad õnnelikuks ühekorraga. Selline juba on kord ööde õigus. Öö avab ukse ja vanasse lagunend mõisamajja tuleb neljas mees. Tuleb koju.

See lugu on inimestest, õigusest ja maast. Õigusest maale, õigusest inimestele, õigusest õigusele. Ja muidugi on see lugu armastusest, mis iial õigusest ei küsi. Armastusest, mis lihtsalt on. Mehed teevad plaane, peavad sõdu ja peksavad üksteist vaeseomaks nonde sõdade ja plaanide nimel. See on meeste õigus. Meeste vabadus. Naisele jääb vaid öö. Öösel tuleb naine ja küsib mehelt naise ainukest õigust. Õigust olla õnnelik. Mis vastuse ta saab? Ja kas üldse saabki talle vastata sellel maal, kus kõik teavad, kelle oma oli esimese öö õigus, aga keegi ei tea kellele kuulub viimane. Öö.

Toomas Suumani näidend pälvis Eesti Teatri Agentuuri 2013. aasta näidendivõistlusel peapreemia.

Eesti teatri aastaauhindade jagamisel 2014. aasta loomingu eest oli Raivo Trass nomineeritud parima lavastaja kategoorias.

Piletilevis pole hetkel pileteid saadaval

Meediakajastused

Härraks olemise talumatu raskus

Margus Mikomägi, Teatritasku

09. mai 2015

Viimane öö

Wordpress/sehkendaja

24. veebr 2015

Viimase öö õigus

Jaanus Betlem, Virumaa Teataja

31. okt 2014

Pärisorjuse kiituseks

Veiko Märka, Sirp

24. okt 2014

Üks pärn meil kasvas õues

Pille-Riin Purje, Virumaa Teataja

23. sept 2014

Raivo Trass: “Töö oligi meie jumal”

Inna Grünfeldt, Virumaa Teataja

17. sept 2014