VÕLUVÄRK

Sariüritus "RT ESITLEB" on jõudnud 4. hooaja avamiseni. Esmakordselt jõuab selle sarja raames publiku ette lastele mõeldud tantsulavastus!

Et kõik võluvärgi-huvilised, nii suured kui väikesed, saali ära mahuksid, on ZUGA-l plaanis anda suisa kaks etendust. Hommikul kell 11.00 ja õhtul kell 18.00

Teemad, millega lavastuses tegeldakse on võluilm, nõidus ja mäng, sest ZUGA sõnul sünnib laste mängudes enamus asju just võluväel.

Ettevalmistusprotsessis on ZUGA pööranud pilgu muinasjuttudele ja sealt pärit tuntud tegelaste poole. Koos lastega võetakse ette fantaasiaküllane retk ning avatakse mitmeid salauksi, et avastada uut ja põnevat ja seda kõike ilma päris uksest välja astumata.

Etenduse eesmärk on jätta ruumi vaatajate fantaasiale. Mäng käib läbi liikumise ja tantsu, lastel endil on võimalus sõna sekka öelda ning mängu kulgu suunata.

Lavastustrupi liige Tiina Mölder kommenteerib lavastust „Võluvärk" järgmiselt: "Meie, täiskasvanud inimesed, üritame võluväge üles leida ja seda läbi tantsu, mängu ja helide. Proovime seda leida nõnda, et see haaraks ka väikeseid vaatajaid ning et hoopis nemad aitaksid meid etenduse käigus mängus edasi."

ZUGA otseselt lastele suunatud etendused on olnud "Zuga lastekas" (2004) algklassidele, mis pälvis "Draamakese" eriauhinna ning "Zuga zuug zuh-zuh-zuh" (2009) päris pisikestele 2-5 aastastele, mis omakorda pärjati 2010. aastal nii Eesti sõltumatu tantsu auhinnaga kui ka Salme Reegi nimelise lastelavastuste auhinnaga.

ZUGA ühendatud tantsijad on kollektiiv, mis loodi 12 aastat tagasi, tol ajal noorte ja aktiivsete tantsutegijate Tiina Mölderi, Kaja Kannu ja Jarmo Karingu poolt. Aastate jooksul on olnud erinevaid kooslusi ja tehtud erinevaid põnevaid töid. ZUGA armastab protsessi ning toob protsessi ka etendusele kaasa - see elavdab suhtlust. ZUGA ühendatud tantsijate lavastusi on kodumaal pärjatud korduvalt Phillip Morris Eesti tantsuauhindadega, Eesti Teatriauhindadega ning Eesti sõltumatu tantsu auhinnaga.

Tants ja mäng: Triin Lilleorg, Tiina Mölder, Helen Reitsnik, Kärt Tõnisson

Heli ja valguspildid: Maike Lond

Kostüüm: Liis Plato

Luule: Sulev Oll

Kaasprodutsendid: Kanuti Gildi SAAL www.saal.ee ja ZUGA ühendatud tantsijad www.zuga.ee

RAKVERE TEATER ESITLEB on põhjalikult ettevalmistatud projekt, mille raames jõuab kord kuus Rakvere vaatajate ette mõne väiketeatri, sõltumatu teatritrupi või muu samalaadse koosluse poolt väljatoodud lavastus. Valiku tegemisel oleme oma pilgud pööranud kaasaegses teatrivõtmes tehtud tavapäratumate lavastuste poole, pakkudes rakverlastele vaatamiseks nii sõna- kui sõnatut teatrit, nii tantsu kui muusikat, aga ka teisi nende vahele jäävaid etenduskunsti vorme ...

Kultuuri toetab Rakvere linn!